Eesti parim muusemimeene on Härra Eduard Vilde vuntsid

Sirp

Eile toimunud Eesti Muuseumide XV festivalil Narvas valiti Eesti muuseumide näituste võistlusel parimad näitused. Narva Hermanni linnuses oli vaatamiseks seatud “Kui põllud põlesid” Eesti Rahva Muuseumilt, “Kuidas näidata inimest” Eesti Tervishoiumuuseumilt, Eesti Spordimuuseumi näitus “Super-Eesti. Vägitükid, millele tõenäoliselt maailmas võrdseid ei leidu”, “Traditsionalismist funktsionalismini. Uued maakoolimajad 1920-1940” Eesti Arhitektuurimuuseumilt, “Talumatsist härrasmeheks” Iisaku Muuseumilt ja näitus “Paadi elu” Rannarahva Muuseumilt.   

Esimest kohta tänavu välja ei antud, teise koha sai Eesti Spordimuuseumi näitus ning välja anti ka kaks kolmandat kohta, Iisaku muuseumile ja Eesti Rahva Muuseumile. 

Parima näituse valimist korraldab Eesti Muuseumiühing koostöös Narva muuseumi ja Narva linnavalitsusega.   

Festivalil tehti teatavaks 2012. aasta parimad muuseumimeened. Muuseumimeene auhinna ehk EMMA Konkursi eesmärk on muuseumide ühe igapäevatöö ühe osa – tootearenduse tunnustamine ning muuseumikogude kui inspiratsiooniallika kasutamine loovtööstuses.  

Välja anti kolm auhinda: esimene preemia läks Eduard Vilde Muuseumile (Tallinna Linnamuuseum) meene “Härra Eduard Vilde vuntsid” eest. Kaks teist preemiat anti Eesti Vabaõhumuuseumile maitseainete, šokolaadide ja seemnesarja ning Eesti Kunstimuuseumile KUMU prossi eest. Võidutöö puhul hinnati muuseumi teemaga ideaalselt haakuvat ja nutikat disainiuuendust ning meene multifunktsionaalsust. Vabaõhumuuseumi valik sel aastal avatud Lau külapoest on muuseumi teemaga hästi haakuv, võimaldab tootesarja pikaajalist edasiarendust ning kutsub ostma. Kunstimuuseumi eksklusiivne ehe (autor Katrin Amos) seostub hästi näitusega “Geomeetriline inimene”. Kuigi materjalilt hinnaline, on idee ülimalt ajastukeskne, kasutades kujundina QR-koodi.

Ära märgiti Eesti Rahva Muuseumi pöidlaraamat “Retk läbi Setumaa 1913” ja Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi portselaniseeria. Parim hariduslik meene oli Miia-Milla-Manda Muuseumi (Tallinna Linnamuuseum) “Värvin ise” kohver.   

EMMA konkursil osalenud meeneid eksponeeritakse alates 3. oktoobrist Tartu Ülikooli ajaloo muuseumi kohvikus.   

Eesti Muuseumimeene Auhinda antakse välja Eesti Muuseumiühingu ja kultuuriministeeriumi koostöös.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht