Eesti Rahva Muuseum kutsub osalema pildimaterjalide talletamisel Pildiaita

Pildiait on Eesti Rahva Muuseumi pildisaatjate veebikeskkond. Et fotojäädvustuse tähtsust laiemale huvilisteringile tutvustada ning tähistada 100 aasta möödumist esimesest pildivõistlusest, kuulutas ERM 2013. aasta 23. veebruaril kultuuripärandi aasta raames välja fotode kogumise võistluse. Kõnealune võistlus tõi ERMi fotokogule olulist täiendust. Laekunud pildid kirjeldavad inimeste elu igast vaatenurgast. Võistluse tarbeks lõime veebikeskkonna, kuhu osalejatel oli võimalik laadida pilte ning lisada fotodele kirjeldusi ja lisaandmeid. Veebipõhine võistluskeskkond andis ERMile ka võimaluse praktiliselt katsetada koostöövõrgustiku  loodava veebikeskkonna vajadusi ja võimalusi, mille tulemusena käivitus keskkond nimega „Pildiait“.
Tänapäeval on pea igas kodus fotoaparaat või telefon, millega meid ümbritsevat olustikku jäädvustatakse. Miks mitte seda ka jagada? Alati ei ole foto olulisim osa kunstiline tippkvaliteet, vaid pildile püütud ainukordne hetk. Möödunud sajandi fotograafid Johannes Pääsuke, Jakob Bockmann, Friedrich Kohtitsky jpt on tuntud ka just seetõttu, et nende tööd võimaldavad meil näha, kuidas vanasti elati. Paljude fotograafide kõrvale on kõigil võimalik jäädvustada ka oma nimi. Täiendame üheskoos ERMi fotokogu, et ka meist jääks jälg, mis tulevastele uurijatele põnevust pakub!
Meile saadetud fotod saavad kõigile nähtavaks Pildiaidas. Samuti valib ERM saabunute seast välja muuseumi kogusse vastu võtmiseks sobilikud fotod, mis oleksid leitavad ka muuseumide veebiväravas MuIS.
Sel korral ootame Pildiaita fotosid mardi- ja kadripäeva tähistamisest, santide kostüümidest ja esinemistest, meelehea andmisest ja muudest kommetest.
Oma panuse mardi- ja kadripäeva tähistamisest  Eesti kultuuripärandisse saate anda, külastades lehekülge pildiait.erm.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht