Eesti Rahva Muuseumi korraldatud laste joonistusvõistlusele „Minu kingitus“ saabus tuhandeid töid

Sirp

Eesti Rahva Muuseumi korraldatud laste joonistusvõistlusele „Minu kingitus“ laekus rekordiline 3153 tööd 175 koolist üle kogu Eesti. Kaastööde suur hulk paneb muuseumi suisa jõuluvana postkontoriga konkureerima. Kui ERMi senistele joonistusvõistlustele laekunud kaastööde hulk on jäänud sadade piiresse, siis seekordne osavõtjate arv näitab, et tegu on enneolematult populaarse, igale Eesti lapsele korda mineva teemaga.

Žürii liige, ERMi teadusdirektor Pille Runnel tunnistab, et selliseks kaastööde hulgaks muuseum valmis ei olnud: „Olime kindlad, et kingituseteemaline võistlus pakub lastele huvi ja on piisavalt inspireeriv, aga nii suurt hulka töid me loomulikult oodata ei osanud. Seda väärtuslikum on nüüd aga kaastööde kogum.“ Muuseum ootas laste joonistusi nende lemmikkingitusest või ka hoopis pettumuse valmistanud kingist. Pildile tuli lisada ka lühike selgitus ning tänu sellele on võistlustööd muuseumile ka väärtuslikuks uurimismaterjaliks laste tarbimiskultuurist.

Žürii liikme, uurimisassistent Ehti Järve sõnul viibib kaastööde suure hulga tõttu ka võitjate väljakuulutamine – žürii lihtsalt ei jõua töid 17. veebruariks, mil on tarbimisnäituse avamine, läbi vaadata. „Hindamise kriteeriumid on samuti veidi keerukamad kui joonistusvõistluste juures tavaliselt, kuna lisaks joonistusoskusele on meile seekord oluline ka lugu, mille autor oma pildile lisanud on. Nii võtabki enam kui 3000 töö analüüsimine ja parimate leidmine paratamatult rohkem aega,“ lisas ta.

Võitjad kuulutatakse välja 27. veebruaril, enne seda on ka näitusekülastajatel võimalik kohapeal oma lemmikule hääl anda.

Kõiki saadetud joonistusi on võimalik ERMis näha alates näituse „Ostupalavik: tarbimiskultuur Eestis 1990.–2000. aastatel“ avamisest 17. veebruaril ning tööd on väljas kuni aprillini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht