Eesti Tarbekunsti-ja Disainimuuseumit hakkab juhtima Kai Lobjakas

Eesti Tarbekunsti-ja Disainimuuseumi direktoriks saab Kai Lobjakas, kelle kultuuriminister Rein Lang kinnitas vastavalt konkursikomisjoni ettepanekule viieks aastaks ametisse.

Kai Lobjakase valimisel sai määravaks enam kui kümneaastane muuseumitöö kogemus, mille hulka kuulusid nii kogumistegevusega kui ka kohalike ja rahvusvaheliste näituste kureerimise ja korraldamisega seotud tööd. Ta on töötanud nii Eesti Kunstimuuseumis disainikogu kuraatorina kui ka Eesti Tarbekunsti-ja Disainimuuseumi peavarahoidjana. Lisaks sellele on Lobjakas aktiivselt tegev kunstiteadlasena ja kuulub Tallinna Rakenduskunsti Triennaali juhatusse, mis on aastaid planeerinud ja korraldanud suuri rahvusvahelisi näituseid ja kaasnevaid üritusi. Sel aastal pärjati Lobjakas Aasta Koguhoidja 2012 tiitliga. Kõrghariduse on Lobjakas omandanud Eesti Kunstiakadeemiast.

Muuseumi direktor vastutab muuseumi igapäevase töö ja strateegilise juhtimise eest. Oluline ülesanne on muuseumi sisulise ning majandustegevuse lühi-ja pikaajaline planeerimine ning kavandatu elluviimine.

Kai Lobjakas alustab tööd muuseumidirektorina 15. septembrist, võttes töökohustused üle praeguselt direktorilt Merike Alberilt.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht