Eesti Teatri Agentuur kuulutab välja 2023. aasta näidendivõistluse

Eesti Teatri Agentuur kuulutab välja 2023. aasta näidendivõistluse. Võistlusele oodatakse uusi algupäraseid teatritekste nii alustavatelt kui ka kogenud kirjutajatelt ja teatrihuvilistelt. Näidenditele ei esitata pikkuse, žanri- ega teemapiiranguid. Võistlustöid hindab seitsmeliikmeline žürii ja võitjate vahel läheb jagamisele auhinnafond suuruses 9000 eurot.

Võistlustöid oodatakse 1. augustiks 2023 (saatmiskuupäev).

Võistlustingimused:

  • Võistlusele on oodatud algupärased näidendid; pikkuse, žanri- ega teemapiiranguid ei ole.
  • Võistlustöö saatke kolmes köitmata eksemplaris ning digitaalselt (muudetava failina mälupulgal või e-postil heidi@teater.ee).
  • Autori nime asemel kasutage märgusõna ning lisage võistlusnäidendile kinnine ümbrik autori nime ja kontaktandmetega.
  • Kõik võistlusele saadetud tekstid kandideerivad ka 2024. aasta näitekirjanduse arendamise mentorprogrammi.
  • Võistlustööd ei tohi võistluse korraldaja loata avaldada, ette lugeda ega lavastada enne 1. detsembrit 2023. aastal.
  • Näidendi saatmisel annate loa teksti kasutamiseks tutvustamise ja levitamise eesmärgil ning avaldamiseks Eesti Teatri Agentuuri trükistes.
  • Võistlustöid ei tagastata.

Võistlustööd palume saata Itella SmartPOSTi, Omniva või DPD pakiautomaati aadressil Tallinna Läänemere Selver, Läänemere tee 28, 13913 Tallinn. SAAJA: Eesti Teatri Agentuur, Heidi Aadma, tel 56 486 386.

Võistlustöid hindab seitsmeliikmeline žürii, võitjad kuulutatakse välja 2023. aasta oktoobris.

Võistlust toetab Eesti Kultuurkapital.

Eesti Teatri Agentuur on näidendivõistlusi korraldanud alates 1995. aastast, nende hulgast leiab nii rahvusvahelisi koostöid kui ka juba traditsiooniks saanud noorele vaatajale suunatud tekstivõistlused. Eelmise võistluse preemiatekstid jõudsid esimest korda raamatukaante vahele kogumikus „teater | näidendivõistlus. Eesti Teatri Agentuuri 2021. aasta näidendivõistluse viis parimat“. Samuti osalesid seitse võistlusele saadetud näidendit eesti näitekirjanduse arendamise mentorprogrammis. 2021. aasta näidendivõistluse võitnud Katariina Libe „Võrsed“ jõudis lavastaja Tiit Palu käe all lavale ka Vanemuise teatris.

Lisainfot näidendivõistluse kohta saab Eesti Teatri Agentuuri koduleheküljelt, telefonil 628 2342 või kirjutades heidi@teater.ee (Heidi Aadma).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht