Eestikeelse ettevõttenime võistluse võitsid Puupagana OÜ, Valge Klaar, Sõltumatu Tantsu Lava ja OÜ Tulõtungal

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Võistluse „Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi“ auhinnad anti üle 7. X 2016 Eesti Keele Instituudi suures saalis.
Võitjad selgitati välja neljas kategoorias: tööstusettevõte, teenindusettevõte, vabaühendus ning aasta uustulnukas. Hinnangu andmisel lähtus žürii konkursi statuudi tingimustest: ilus Eesti äri- või ettevõttenimi on eestikeelne, kõlalt ja kirjapildilt eestipärane, kujundlik ja eristamisvõimeline; ehedal eesti ettevõttenimel on oma lugu, mis kajastab nimepaneku põhjendust, nt seost ettevõtja tegevusvaldkonnaga, aja- või kultuurilooga, ettevõtja endaga vms.
Žürii: Peeter Päll (esimees), Ilmar Tomusk, Helle Metslang, Raivo Altmets.

puupagana-ouVõitjad
Tööstusettevõtte kategoorias Puupagana OÜ
Žürii põhjendus: „Nimi viitab selgelt valdkonnale, millega ettevõte tegeleb (puu ja puit) ja mis on Eestile iseloomulik, ühtlasi seostub nimi millegi maade ja metsade taguse, salapärase ja ürgsega, nagu seda on ka puu ja puit ise. Nimes on ehteestilikku sitkust ja visadust. Puupaganad tegutsevad Eesti lõunapiiri ja ka Paganamaa lähedal Valgamaal.“
Ära märgiti AS Kagu-Eesti Turvas, Luige Kivi OÜ, Puraviku Tuuleveski OÜ ja Oma King.

 

valge-klaarTeenindusettevõtte kategoorias Valge Klaar
Žürii põhjendus: „Kiiduväärt on see, et läbinisti ingliskeelses IT-maailmas on maailma ühe tuntuma ingliskeelse ettevõtte Apple’i Eesti esindus valinud oma ettevõtte nimeks täiesti eestikeelse ja Eestile väga omase nime, mis seostab siinse Apple’i logo ja populaarse õunasordi. Lisaks annab sõna klaar ka vihje ettevõtte tööstiilile. See on suurepärane ning järgimist väärt eeskuju.
Ära märgiti Lest ja Lammas, OÜ Liuglev Konn, OÜ Moosinägu ja OÜ Rändsaekaater.

Vabaühenduse kategoorias Sõltumatu Tantsu Lava
Žürii põhjendus: „Nimi on selge, eestikeelne ja eestipärane, avab hästi tegevuse sisu. Ka loomevaldkonnas on viimasel ajal olnud suundumus panna võõrkeelne nimi, kuigi sellest hoolimata on tuntust kogutud just eestikeelse nime all tegutsedes.

tulotungalAasta uustulnuka kategoorias OÜ Tulõtungal
Žürii põhjendus: „Kirjakeele elujõudu näitab ka see, kui elujõulised on meie murded. Võrukeelne nimi Tulõtungal kannab endas hariduse ja valgusega seotud mõisteid (tegemist on täienduskoolitamise ettevõttega), aga annab märku ka Eesti keelelisest rikkusest.“
Ära märgiti õpilasfirma Puulips, OÜ Murukratid, kohvik Nohik.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht