Eestlaste rände temaatika jõudis kaante vahele

TÜ eetikakeskuse uus raamat „Eesti ustest – sisse, välja. Kõned, artiklid, esseed” sisaldab eestlaste rände teemalisi kõnesid, arvamusartikleid ja esseid.

Esseed koguti Vabariigi Presidendi kirjatalgutel „Eesti ustest – sisse, välja” 2011. aastal ja kokku laekus 98 tööd 22 erinevast riigist. Mineku- ja tagasitulekupõhjustest toodi kõige rohkem välja emotsionaalseid kaalutlusi, samas esitati ka väga konkreetseid põhjuseid ja ettepanekuid.

Raamatu sissejuhatuses kirjutab professor Sutrop raamatu sisendiks olnud kirjatalgute kohta: „Lootsime, et nende lugude põhjal on võimalik leida üles ka mingid konkreetsed asjad, mida saaks teha, et lahkujaid oleks vähem ja tagasitulijaid rohkem. Laekunud töid läbi lugedes aga selgus, et lahkumise põhjused on väga erinevad – minnakse otsima paremat tööd, saama paremat haridust, minnakse uudishimust ja soovist avastada maailma, ennast proovile panna või põgeneda Eestist valitsevate negatiivsete hoiakute eest. Valdavalt toodi nii minekust kui tulekust rääkides esile emotsionaalseid põhjusi. Võib-olla ei peakski selle üle imestama, sest on ju kodumaa armastuski tunne, mis asub pigem südames kui peas.”

Kirjatalgute kaheastmeline žürii valis välja neli võitjat – Mihkel Kama, Ragnar Mägi, Kadri Raudsepp ja Margit Tõhk. Lisaks toodi välja Catherine Oliver kui parima võõrkeelse töö autor ning Rein Leetmaa kui parima töö kirjutanud kooliõpilane.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht