Emakeelne ülikool tähistab 96. aastapäeva

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Teisipäeval, 1. detsembril tähistab Tartu ülikool rahvusülikooli 96. aastapäeva traditsioonilise aktuse, tõrvikrongkäigu ning balliga. Aktusel promoveeritakse kaks audoktorit, 112 doktorit ja antakse üle Tartu ülikooli Rahvusmõtte auhind.
Tartu ülikooli rektori professor Volli Kalmu sõnul on rahvusülikoolina meie kohus hoolitseda eestikeelse kultuuri, teaduse ja hariduse eest: „Emakeelse ülikooli rajamine 96 aastat tagasi oli kantud samadest väärtustest, mis on ülikooli liikmetele olulised ka tänapäeval. Seni, kuni meie kõigi igapäeva raamib soov töötada vaimsuse, väärikuse, kvaliteetse õpetamise ja omakeelse teaduse arengu nimel, ei ole põhjust muretseda ka riigi, rahva või keele hääbumise pärast. Avatus rahvusvahelisele teadusele, haridusele ja kultuurile kindlasti vaid toetab ja tugevdab meie vastutusrikast rolli, mida rahvusülikoolina kanname.“
Aastapäeva kõrghetke tähistatakse teisipäeval, 1. detsembril. Kell 12 avab aastapäevaaktuse ülikooli aulas rektor Volli Kalm. Sellele järgneb majanduspoliitika professori Jüri Sepa akadeemiline loeng „Ratsionaalsusest, reeglitest ja eetikast“ ning ülikooli kahe audoktori ning 112 doktori promoveerimine.
Aktusel nimetatakse Tartu ülikooli humanitaarteaduste audoktoriks Briti Columbia ülikooli professor Thomas Salumets akadeemiliste saavutuste tunnustamiseks humanitaaria valdkonnas, tema panuse eest eesti kultuuri uurimisse ja tema töö eest TÜ õppejõudude ning üliõpilaste nõustamisel. Majandusteaduse audoktoriks saab Florida Atlandi ülikooli ja Maastrichti ülikooli professor Mark F. Peterson, kellel on oluline roll TÜ majandusteaduskonna rahvus- ja organisatsioonikultuuri alase teadustöö rahvusvahelistumisele kaasa aitamisel ning ta on oma tegevusega toetanud doktoriõppe taseme parandamist.
Teatavaks tehakse TÜ Rahvusmõtte auhinna laureaat. Auhinnaga tunnustab Tartu ülikool isikuid, kes on oma loominguga silmapaistvalt edendanud Eesti rahvuslikku ja riiklikku eneseteadvust.
Õhtul jätkub rahvusülikooli aastapäev tõrvikrongkäiguga, mis algab kell 17 Vanemuise 46 õppehoone eest. Traditsiooniline aastapäevaball saab alguse samal päeval kell 19 Vanemuise kontserdimajas.
Aastapäevaürituste raames avatakse mitmeid näituseid, audoktorid peavad avalikke loenguid, toimub konverents „Omad ja võõrad Eesti mõtteloos“ ning antakse üle Tartu ülikooli sihtasutuse stipendiumid. Tutvu täieliku programmiga Tartu ülikooli kodulehel.

Vaata aktuse otseülekannet www.uttv.ee.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht