Erivajadusega noor Kumus

Sirp

Kumus lõppes edukalt 2012. aasta aprillist juunini kestnud sotsiaalprojekt „Erivajadusega noor Kumus”. Projekti eesmärgiks oli algatada koostöö Kumu hariduskeskuse ja Tallinna sotsiaalasutuste vahel.

Kui tavaliselt osalevad muuseumitundides lasteaiarühmad ja üldhariduskoolide õpilased, siis tänavuse projekti jaoks lõi Kumu hariduskeskus võimalused ka erivajadustega noortele aktiivõppe meetodite kaudu kunstiga tutvumiseks.

Projektis „Erivajadusega noor Kumus” osales kokku 134 last ja noort Päevakeskus Käo lastekeskusest ja täiskasvanute keskusest, Käo Põhikoolist, Tallinna Tugikeskusest Juks ning Tallinna Lastekodu Lasnamäe keskusest. Kõik projektis osalenud keskused on andnud positiivset tagasisidet, avaldades soovi osaleda ka järgmistes Kumu hariduskeskuse läbiviidavates haridusprogrammides.

Programmide loomisel tehti aktiivset koostööd projektis osalevate asutuste sotsiaaltöötajate ning juhatajatega ning haridusprogrammid kohandati vastavalt sihtrühmade arenguspetsiifikat järgides. Kuna muuseumi avalikud ruumid on ratastooli-sõbralikud – eri korrustele viivad liftid ja/või kaldteed, siis said haridusprogrammides osaleda ka liikumispuuetega noored.

Projekti jätkusuutlikkust kinnitab ka Kumu haridusprogrammide kuraator Jane Meresmaa-Roos, kes peab vajalikuks, et erivajadustega lapsed, noored ja täiskasvanud saaksid ka tulevikus osaleda väljatöötatud muuseumitundides. 2013. aastal toimuvate näituste haridusprogrammides laieneb sihtgrupp ka nägemispuudega lastele ja noortele.

Projekti „Erivajadusega noor Kumus” toetas Hasartmängumaksu Nõukogu.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht