Festivali „Ooper ja ballett südames“ lõpetab 200 Järvamaa noore teatrihäppening

Tiina Mattisen

Homme, 12. novembril kell 14 toimub Paide Kultuurikeskuse laval kahesaja Järvamaa noore ja estoonlaste ühine teatrihäppening, millega jõuab lõpule nädal aega kestnud festival „Ooper ja ballett südames“. Tunnine kontsertetendus valmib Estonia ooperijuhi Mart Miku käe all.  Festivali noorteprojekti raames osalesid ligi 200 Järvamaa noort nädala jooksul Estonia teatri töötubades. Laulustuudios tegeleti konkursi abil valitud noortega ja kogu muusikaline materjal oli ooperikeskne – Mozart, Verdi, Offenbach, Bizet, Puccini. Noortele tutvustati ooperilaulja argipäeva, samuti oli lastel võimalik professionaale laulmas kuulda. Noori juhendasid solistid Triin Ella ja Rene Soom.

Tantsustuudios osalesid kohalike tantsu- ja võimlemisringide õpilased – Võimlemisklubi Maribel, Spordiklubi Hotsport ja Kaie Kõrbi balletistuudio Järvamaa lapsed. Homse teatrihäppeningi üks osa on Marina Kesleri seatud „Dance by Pärt“, mida Paides sai juba septembris Pärdi festivali raames näha. Tantsustuudiot juhendas ETA tantsukooli õpetaja, endine Estonia tantsija Dagmar Rang-Saal.

Kostüümi töötoas tutvustati õmbleja rolli teatris ning selgitati, kuidas valmivad kostüümid kavandist kuni lavale jõudmiseni. Grimmi töötoas tutvuti grimmi põhitõdedega ja tehti karaktergrimmi. Dekoratsiooni töötoas õpiti dekoratsioonide valmistamise nippe. Noored said enne „Silva“ etendust tutvuda etenduse ettevalmistamisega. Töötubades  valminud kostüümid, aksessuaarid ja dekoratsioonid lähevad kasutusse homme toimuval häppeningil ja ka grimmi teevad homsetele esinejatele lapsed ise. Töötubasid juhendasid estoonlased Ülle Kogermann, Taimi Lume ja Jane Kaas koos abilistega.

Homme toimuv teatrihäppening „Ooper ja ballett südames“ koosneb erinevatest muusikalistest ja tantsulistest etteastetest. Osaliselt on tegemist improvisatsiooniga ja veel ei tea keegi täpselt, mis laval toimuma hakkab. Kindlasti pakub aga häppening nii tegijatele kui ka vaatajatele rõõmsa muusikalise üllatuse.

Paide linna 720. sünnipäeva pidustuste raames toimunud Rahvusooper Estonia festivali etendustest, kontsertidest, lasteprojektidest, töötubadest, teatrilaadast ja näitustest sai osa ligi 3500 järvamaalast. Festivali toetanud ettevõtjate ja omavalitsuste abiga renoveeriti ühtlasi Paide Kultuurikeskuse lava ja orkestriauk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht