Filmikonverents “Vaadata. Lugeda. Mõista”

Filmikonverents “Vaadata. Lugeda. Mõista” 21.-22. november algusega kell 10 Tartu Uue Teatri proovisaalis
Film loob ainulaadse audiovisuaalse maailma, kus kohtuvad autor, tegelane ja vaataja, ent seal osalevad ka kriitik ja uurija, kes seda kohtumist vahendavad. See maailm on nii vaatamiseks kui kuulamiseks, avastamiseks ja kaasaelamiseks, ennekõike aga mõistmiseks. Ent nagu kõiki häid asju, saab ka filme mõista erinevatel viisidel…
PÖFFi raames toimuv filmikonverents toob kokku filmitegijad, -kriitkud, -teadlased ja -vaatajad, uurimaks, millistest vaatepunktidest ja milliste lähenemisviiside abil saab filme kogeda ja tõlgendada.
Konverentsil esinevad narratoloog Marina Grišakova, animaator ja õppejõud Rao Heidmets, filmiteadlane Lauri Kärk, operaator Elen Lotman, muusikateadlane Kaire Maimets-Volt, transmeedia õppejõud Alessandro Nani, visuaalantropoloog Liivo Niglas, filmikriitik Martin Oja, kinobussi peakorraldaja Mikk Rand, transmeedia uurija Maarja Saldre,  filmikriitik ja -uurija Teet Teinemaa, filmikriitik Donald Tomberg, kultuurisemiootik Peeter Torop, dokumentalistika uurija Aune Unt jt.
Konverentsi lõpetame avatud ümarlauaaruteluga filmikriitika ja filmiteaduse olukorrast, rollist ja olulisusest filmikogemuse rikastajana ja filmikultuuri arendajana filmiajaloolase Karol Ansipi, filmikriitiku Karlo Funki, Lauri Kärki, kultuurisemiootik Mihhail Lotmani, Peeter Toropi jt osalemisel.
Lisaks: http://2014.poff.ee/est/tartu/poff-tartu-valjas
Jooksev info: https://www.facebook.com/events/1496969333921143/?ref=22

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht