Helsingis vaagitakse sõna hinda Põhjamaades ja Eestis

Taani, Eesti, Soome, Islandi, Norra ja Rootsi PEN-keskuste esindajad kogunevad täna, 8. septembril kaheks päevaks Helsingisse, et kõneleda loosungi „Priceless Words“ all pressi- ja sõnavabadusest.
Reedel, 9. septembril toimub Helsingi Põhjamaade keskuses suur ühisseminar, kus oma riikide sõnavabadusest teevad ettekandeid kõigi keskuste esindajad. Eesti probleemidest ja väljakutsetest kõnelevad Eesti PEN-i president, kirjanik ja tõlkija Kätlin Kaldmaa ning kirjanik ja õppejõud Rein Raud.
Osalemiseks registreerumine on tänaseks lõppenud, kuid kõik soovijad saavad jälgida ürituse live-ülekannet aadressil https://connect.ilonait.fi/pricelesswords. Ettekanded tõotavad tulla huvitavad, sest teemad on tulised ja külalised põnevad.
Arutelu alla tuleb eeskätt õigus rääkida. Kas Poolas ja Ungaris vastuvõetavate uute seaduste tuules võib demokraatia ja sõnavabadus olla ohus ka Põhjamaades ja Eestis? Samuti uuritakse ühisseminaril, kas ohtlik kirjandus eksisteerib ka tänapäeval ja kui kalliks võivad sõnad kirjanikule minna.
Kuulata saab mõtteavaldusi Islandi luuletajalt Sjónilt, Iraagi-Soome autorilt Hassan Blasimilt, Rootsi kirjandusuurijalt Kerstin Almegårdilt, Taani ajakirjanikult Niels-Ivar Larsen ja mitmetelt teistelt.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht