Ilmapuu auhinna konkurss

Hõimurahvaste programm kuulutas välja 2014. aasta Ilmapuu auhinna konkursi, tunnustamaks soome-ugri põlisrahva esindajat või inimest, kelle tegevus on kohalikul tasandil väga tihedalt, tulemuslikult ja tänuväärselt seotud hõimurahva kultuurilise identiteedi ja püsimajäämisega.

2500 euro suurune auhind antakse välja kodanikualgatusliku töö eest sellistes valdkondades nagu etnokultuuri, keskkonnakaitse, kodu-uurimusliku, etnoajaloo või muu valdkonna projekti käivitamine ja tulemuslik läbiviimine; festivalide ja üritustesarjade korraldamine ning tavade elushoidmine; kohalikule elule ja identiteedile olulise protsessi algatamine, läbiviimine või sellele kaasaaitamine.

Ilmapuu auhinna nominentideks võivad olla inimesed, kes ei tarvitse laiemale üldsusele tuttavad olla, kuid kelle tarmuka töö ja innustava olekuta ei saaks kõnelda mõne paiga elavast soomeugrilisest kultuurist ja selle elitaarsetest tippudest kunstides või teaduses.

Preemia määratakse reeglina ühele inimesele, kuid erandkorras võib selle saada ka mõneliikmeline töörühm. Taotlused auhinna määramiseks tuleb saata hiljemalt 1. aprilliks hõimurahvaste programmi nõukogule.

Ilmapuu auhind kuulutatakse välja vadjalaste kevadisel maahinguspäeval, 29. mail 2014.

Auhinnakonkursist lähemalt

http://www.fennougria.ee/index.php?id=19904

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht