Ilmus eesti rahvamuusika veebiantoloogia

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Kirjandusmuuseumi Teaduskirjastus avaldas veebiversiooni populaarsest heliväljaandest, Herbert Tampere, Erna Tampere ja Ottilie Kõiva koostatud “Eesti rahvamuusika antoloogiast”. Esmakordselt 1970. aastal vinüülplaatidel ning teist korda 2003. aastal CD-formaadis ilmunud antoloogia on rahvamuusika sümbolväljaanne, millest paljud tänapäeva pärimusmuusikud on oma populaarseks saanud loomingule aluse ammutanud. Antoloogia teeb Eesti Rahvaluule Arhiivi salvestised kättesaadavaks nii teadlastele kui praktikutele, nii pärimusmuusikutele kui muusikaõpetajatele.

Eesti Kirjandusmuuseumi koosseisu kuuluvasse Eesti Rahvaluule Arhiivi koondati selle loomisel (1927) kõik olulisemad eesti rahvaluule, sh.
muusikalise pärimuse kogud ning arhiivi on selle loomisest alates järjepidevalt täiendatud uute andmete, salvestuste ja üleskirjutustega.
Antoloogia aluseks olnud CD-kogumiku toimetasid Janika Oras, Vaike Sarv ning Ergo-Hart Västrik, veebiväljaande toimetasid Janika Oras ja Kadi Sarv, kujundas Andrus Kalkun. Väljaande avaldamist toetas Haridus- ja Teadusministeerium (projekt IUT22-4), Kultuuriministeeriumi programm “Heliloomingu tellimine ja muusikaalased väljaanded” ning Eesti Kultuurkapital.

Eesti rahvamuusika veebiantoloogiat esitletakse täna kell 19 Viljandis Eesti Pärimusmuusika Keskuses toimuval kontserdil Eesti Rahvaluule Arhiivi toetuseks. Kontserdil esinevad paljud pärimusmuusikud, kes on saanud inspiratsiooni meie rahvamuusikast rahvaluulearhiivi vahendusel, samuti sõlmitakse ühiste kavatsuste lepe Eesti Pärimusmuusika Keskuse ning Eesti Kirjandusmuuseumi vahel.

Väljaanne on kättesaadav aadressilt
http://www.folklore.ee/pubte/eraamat/rahvamuusika/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht