Improvisatsioon Mooste moodi

XV eesti rahvamuusikatöötluste festival toimub 25.-26. aprillil Põlvamaal Mooste mõisa Folgikojas. Võistluskontserdil esinejad on valitud. Need on:

Virumaalt pärit viiuldaja ja laulja Maarja Nuut, kes on stiililt täpne ja minimalistlik, ent ometi rikkalikust energiast ja heast tunnetusest laetud muusik. Lisaks oma muusikale teeb Maarja kaasa ansamblites Knihv ja rahvusvahelises koosluses Ethnoin Transit, mille esinemised on viinud teda nii mujale Euroopasse kui ka Austraaliasse. Mullu ilmus Maarja debüütplaat „Soolo”, mis leidnud ohtralt vastukaja, eriti välismeedias. Maarjaga konkureerib esimest korda Moostes festivalil osalev Soomest pärit viiuldaja ja lauljatar Mirva Tarvainen.

Üle mitme aasta on jälle võimalus kuulata Tallinnas tegutsevat ansamblit Üks seltskond, kelle loomingusse kuulub eesti vaimulik rahvamuusika, keskaegne ja renessaansmuusika, mis omamoodi väänatud ja elekterdatud.

Ansambel Ars Apta ( Seotud Kunst) Viljandimaalt seob eesti pärimusmuusika mõttemustrid omanäoliselt tänapäeva muusikasse. Ideede ja lugude autoriks on Vootele Ruusmaa.

M.S.M on trio tartlastest koos Põlvamaalt pärit lauljatari Sigrid Luigaga. Koos luuakse minimaalsetest vahenditest maksimaalseid tulemusi.

Vokaalansambel Greip Pärnust ja Miinus Seitse Tallinnast on varasematel Mooste festivalidelt viinud mitmeid eripreemiaid ja auhindu. Ansamblite juhid Fred Rõigas ja Erki Meister on žüriilt tunnustust saanud eriliselt imeliste kõlavärvingutega seadete loomisel ja esitamisel.

Päris esimest korda on võistlustules ans. KoKoKo koos Meelis Külaotsaga, kelle eesmärgiks on teha mõnusalt head muusikat, nautida seda ja anda hea tunne edasi publikule.

Värska Muusikakooli Pärimusviiuli Ansambel esindab Põlvamaad ning nende juhendaja on Ott Kaasik, keda publik teab ansamblist Kihnu Poisid.

Võistluskontserdi üks mehisemaid kooslusi on Lõuna-Eesti meestest koosnev ansambel Soejoro, mille eestvedajaks on tunnustatud folkmuusik ja arranžeerija Kristjan Priks .

Kontserdi II pooles astuvad üles varasematel aastatel preemiaid võitnud ansamblid Virre, Wirbel, Krüüsel, Mälutagune, Wigla, Sireli, Kihnu Poisid ja lõõtsakuningas Juhan Uppin.

Eesti rahvamuusikatöötluste festivali patroon Ingrid Rüütel on festivalibukletis kirjutanud: „Arhiivides talletatud rahvamuusikakogud on aardelaekad, kust alati võib leida midagi, mis sobib uues kontekstis ka uue ajastu kultuuri. Nii alustavad vanad rahvaviisid oma „teist elu”. Ainult et nüüd rüütatakse vanad viisid sootuks uude kuube. Just nii on kõlanud eesti rahvaviisid Põlvamaa rahvamuusikatöötluste festivalil ja seekord juba 15. korda!”

Festivali peapreemia on 1000 eurot, millele kaasneb Ilme ja RihoKulla skulptuur “Laulev neiu”, lisaks antakse igal aastal välja eripreemiad ja auhindu.

Lisaks traditsioonilisele võistluskontserdile ning päikese looja laulmisele Mooste järve ääres, leiavad aset lõõtsameeste ühismängimised ja kontserdid, südaöine esivanemate mälestamine ja vabalava kontserdid. Täpsem info meie kodulehel: http://folkfest.weebly.com/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht