Jaak Kangilaski pälvis Paul Ariste medali, teaduste akadeemia medal Maaja Vadile

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Jaak Kangilaski loengut pidamas

Eesti teaduste akadeemia üldkogul 8. juulil 2020 antakse kell 12.00 algaval akadeemia üldkogul väljapaistvale kunstiajaloolasele Jaak Kangilaskile üle Paul Ariste medal.

Tartu ülikooli ja Eesti kunstiakadeemia emeriitprofessor Kangilaski on uurinud alates 1960. aastatest moodsa kunsti ajalugu, sh kaitsnud väitekiri rühmitusest Les Nabis (1969), ja osanud selle nii oma ülipopulaarsete ringauditooriumi loengute kui kirjutiste kaudu muuta oluliseks kogu Eesti jaoks. Selle kõrvalt oli ta oluline kunstipoliitik, kes püüdis kaitsta kunstnike loomevabadust. Sel sajandil on ta uurinud eesti sõjajärgset kunsti, eriti kunstielu, mida kroonib tema koostatud Eesti kunsti ajaloo VI köite I osa (2013).

Keeleteadlase, akadeemik Paul Ariste nimelist medalit antakse välja saavutuste eest humanitaar- ja sotsiaalteadustes. Eelmine laureaat, akadeemik Arvo Krikmann, pälvis selle 2014 aastal.

Maaja Vadi

Teaduste akadeemia medal antakse üle Tartu ülikooli juhtimise professorile Maaja Vadile. Silmapaistev organisatsioonikultuuri uurija prof Vadi on lahkelt ja koostööaltilt aidanud akadeemial oma eesmärke saavutada.

Üldkogu istungi eel kell 10.30 esitletakse 2020. aasta Eesti riigipreemiate raamatut. Esimest korda on ühtede kaante vahel ülevaated teadus-, kultuuri- ja spordipreemiate ning F.J. Wiedemanni keeleauhinna laureaatide saavutustest koos sisukate kirjeldustega riigi hariduspreemiate laureaatidest. Laureaate, autoreid ja koostajaid tervitab kultuuriminister Tõnis Lukas.

Eesti teaduste akadeemia (asut 1938) üldkogu koguneb kaks korda aastas.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht