Jaapani saarestik Reinimaal

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Saksa-Šveitsi teatrirühmitus vorschlag:hammer toob 12. juunil Vabal Laval publiku ette humoorika dokumentaalsugemetega lavastuse „Mori No Kokyu“, milles räägitakse eksootilisena näiva jaapani kogukonna elust Saksamaal Düsseldorfis.

Mängulise, eksperimentaalse, fantaasiaküllase ning kohati humoorika lavastuse teemaks on võõrandumine, identiteedikriis, välismaalaste paratamatu isolatsioon võõras ühiskonnas. Düsseldorfis on suur jaapani kogukond. Inimesed on tulnud põhiliselt tööle – kes lühemaks, kes pikemaks ajaks. Need jaapanlased on loonud Düsseldorfis omaette kunstilise paralleelmaailma – „Jaapani saarestiku Reinimaal“. Lavastuse loomisel lähtusid autorid just sellest, sakslastele eksootilisest kogukonnast. Etendused Vabal Laval on osa trupi Euroopa ringreisist marsruudil Dortmund-Mülheim-Tallinn.

Saksa-Šveitsi teatrirühmituse vorschlag:hammer (Hildesheim/Zürich) tuumiku moodustavad Kristofer Gudmundsson, Gesine Hohmann ja Stephan Stock, kuid oma projektidesse kaasavad nad alati ka teisi etenduskunstnikke. Mainitud kunstnikud on kõik akadeemilise taustaga – nad on õppinud nii teatriteadust  kui ka kultuuriteadusi nii Hildesheimis, Bernis kui ka Zürichis.
vorschlag:hammer seob isikupärasel viisil narratiivil põhineva teatri performatiivse esitusviisiga, pidades ülioluliseks iga etenduse unikaalsust ja elamuslikkust.

vorschlag:hammer alustas koostööd 2009. aastal. Esinetud on olulisemates Saksamaa teatrites: HAU ja Ballhaus Ost Berliinis, Thalia teatris Hambrugis. 2012. ja 2014. aastal oldi Düsseldorfi Schauspielhausi residentuuris, kus töötati lavastustega „Stalker“ ja „Mori No Kokyu“.

Lavastus valmis trupitööna, dramaturg on Marie Milbacher, muusikaline kujundaja Matthias Meyer, kunstnik Thomas Giger, kostüümikunstnik Mascha Mihoa Bischoff. Mängivad Kristofer Gudmundsson, Gesine Hohmann, Martin Schnippa, Stephan Stock, Khosrou Mahmoudi ja Moritz Brunken.
Etendused toimuvad Vabal Laval 12.–14. juunini algusega kell 19.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht