Jõhvi balletifestival mai esimesel nädalavahetusel

4.–8. maini toimub juba üheksas Jõhvi balletifestival, mille peakülaliseks on Valgevene Rahvuslik Ooperi- ja Balletiteater.
Jõhvi nõudliku festivalipublikuni tuuakse Valgevenest Ludwig Minkuse kolmevaatuseline ballettt “Don Quijote”, mille libreto on kirjutanud Marius Petipa. Valgevene teatril on kavas ka Rimski-Korsakovi ühevaatuseline ballett “Šeherezade”, mida esitatakse ühe osana balletifestivali menukast galaõhtust.
Jõhvi kontserdimaja ning balletifestivali juhi Piia Tamme sõnul on enamus õhtuste etenduste pileteid juba ammu omaniku leidnud, kuid kurvastada pole põhjust, sest Jõhvi balletifestivalil on etenduste kõrval hulgaliselt balletiga seotud kõrvalprogramme. Tänavu on selleks tantsufilmide eriprogramm Jõhvi kontserdimaja kinos juba alates 2. maist, lisaks Eesti Kunstiakadeemia tudengite etnomoe-show koostöös Piret Puppartiga.
Kõige pisemad saavad proovida balletiseelikuid ja varvaskingi ning õpivad koos Eesti Rahvusballeti tantsijatega selgeks ühe ehtsa balletitantsu.
Eelmisel aastal külastas VIII Jõhvi balletifestivali kokku 2200 inimest!
EKA moedisaini osakond viib Jõhvi kontserdimajja rahvuslikust pärandist inspireeritud moeshow. Koostöös Jõhvi Balletifestivaliga toimub toimub Jõhvi kontserdimajas Piret Pupparti eestvedamisel 7. mail kl 16.00 Eesti Kunstiakadeemia tudengite moeshow. Moodne vaatemäng on inspireeritud Eesti rahvuslikust pärandist alates Seto pühaserätist Mustjala seelikuni, pakkudes modernset lühikokkuvõtet Eesti vägevast etnograafiavaramust.
Koduse sekka leiab ka eksootilisemaid noote – autorid on lähtuvalt oma juurtest sisse toonud elemente ka Tšuvaššiast ja Mordvast, mis kõige nii tuttvaliku vahele põimituna kummaliselt köitvana mõjuvad.
“Etnograafilise materjali kasutamise võlu peitub oskuses algne motiiv abstraheerida, st luua piisav vahemaa näiteks aluseks võetud tanukirja ja lõpptulemusena valmiva tikitud mantli vahele,” selgitab moedisaini osakonna professor Puppart, kes on põhjalikult uurinud eesti ja sugulusrahvaste etnograafilist pärandit.
Esitlusele tulevad üheksa eri autori tööd: Kristiina Jeromans, Merleen Afanasjev, Veera Lustina, Evgeniya Dolgopolova, Reila Saarmäe, Katrin Aasmaa, Triin Tint ja Cärol Ott. Tudengeid juhendas Piret Puppart.
Show järel kerkib kontserdimajja pop-up pood, kus saab etenduse käigus nähtut lähemalt uudistada ja tutvuda lisaks teiste Kunstiakadeemia erialade esindajate moodsa loominguga.

Fotonäitus “Sest pärimusest” jääb Jõhvi kontserdimajja üles paariks nädalaks.

Kogu festivali info:
http://www.concert.ee/jbf-2016

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht