Jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal”

Sel pühapäeval, 30. XI algab jõuluootuse aeg ning taas on algamas ka jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal”. Kogu ajaloolise pühadeaja kestva festivaliga jätkab kontserdiagentuur Corelli Music 10. hooaega. Kontserdid ajavahemikul 1. advendist 30. novembril kuni õigeusu jõuludeni 7. jaanuaril 2015 viivad kauni muusika Tallinna, Tartu, Viljandi ja Jõhvi ajaloolistesse kirikutesse ning muusikasalongi Mustpeade majas. Kontserdisarja patroon on EELK peapiiskop emeeritus Andres Põder. Festivali lõppkontserdiga 7. jaanuaril Tallinna toomkirikus alustab Corelli Music piduaasta „Maarjamaa 800” tähistamist.

Jõulumuusika festivali avakontsert „Suur eeskuju – Hugo Lepnurm 100” 30. novembril kell 19 Metodisti kirikus Tallinnas, millega Corelli Music tähistab orelimuusika suurkuju Hugo Lepnurme 100. sünniaastapäeva, on publikule piletiteta, sissepääs on vaba suurusega annetusega. Hugo Lepnurme õpilane Kristel Aer esineb kirikusse 2011. aastal ehitatud maestro mälestusorelil.

Maestro Hugo Lepnurm (1914–1999) on meie praegustele orelimängijatele suur ja innustav eeskuju. Kontserdil kõlavad Hugo Lepnurme looming ja tema kahe suure eeskuju – Johann Sebastian Bachi ja Marcel Dupré – teosed, mis seonduvad hästi orelikorüfee elu ja tegevusega, samuti advendiaja ja oreli teemaga.

Kristel Aer: „Kontsert on pühendatud Hugo Lepnurmele – organistile, pedagoogile, kirikumuusikule ja heliloojale, kelle sünnist käesoleva aasta 31. oktoobril möödus terve sajand. Kuusalu valla mereäärsest talust pärit poisist sai eelmise sajandi kõige olulisem oreliasjatundja Eestis. Lepnurme tagasihoidlikkus, suur erudeeritus, sügav usk ja võime oma seisukohti kaitsta kellegagi tülli minemata – sellisena oli ta eeskuju nii meile, tema õpilastele, kui ka teistele temaga kokku puutunud inimestele.”

Kristel Aer on lõpetanud Eesti muusikaakadeemia (1992) koorijuhtimise erialal prof Kuno Arengu juures ning õppinud samas orelit prof Hugo Lepnurme ja Ines Maidre juhendamisel. Aastatel 1992–1999 õppis ta põhierialana orelit Soomes Sibeliuse akadeemia kirikumuusika osakonnas, kus sai kirikumuusika magistrikraadi ja organistidiplomi. Ta on osalenud paljudel meistrikursustel ning esineb pidevalt solisti ja kammermuusikuna kontsertidel ja festivalidel nii Eestis kui ka Lätis, Põhjamaades, Saksamaal, Hollandis ja Venemaal. Tema orelimängu võib kuulda kolmel CD-plaadil. Kristel Aer kuulub Hugo Lepnurme Muusikaühingu juhatusse ning on tegev Kadrina ja Tartu Pauluse kiriku orelifondides. Alates 2007. aasta suvest korraldab ta kontserdisarja „Juuru orelisuvi”. Alates 2008. aasta lõpust on Kristel Aer muinsuskaitseameti juurde kuuluva muusikainstrumentide ekspertkomisjoni esimees, samuti on ta Eesti Orelisõprade Ühingu (EOÜ) juhatuses.

Jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal” toob publikuni erinevat kaunist muusikat Esinevad veel Eesti Kammerkooride Liidu koorid ja Corelli Barokkorkestri solistid Viljandi Pauluse kirikus, solistid, segakoor K.O.O.R. ja Corelli Barokkorkester kavaga „Te Deum” Tartu ja Tallinna Jaani kirikus. Uue aasta esimestel päevadel sünnib Mustpeade majas uus täht klassikataevas – Estonian Cello Ensemble – ning festivali lõpetab Jõhvi Mihkli ja Tallinna Toomkirikus ansambel Orthodox Singers. Dirigent festivali suurvormide kontsertidel on Martin Sildos, kes hiljuti tõi koos rahvusvahelise meekonnaga esiettekandele Lloyd  Webberi „Ooperfantoomi“, töötab Vanemuise koosseisulise dirigendina ja on Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri asutaja ja peadirigent.

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

www.youtube.com/corellimusic

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht