Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja EV100 kuulutavad välja kunstikonkursi

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Esmaspäeval, 30. novembril 2015 kell 14 tutvustatakse Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses Eesti Vabariigi 100. sünniaasta tähistamist kunsti valdkonnas ning kuulutatakse välja kunstikonkurss “Rändajad ja kohanejad – kogukondade lood üle Eesti”, mille tegevused toimuvad 2017.-2018. aastal. Taotluste esitamise tähtaeg on 1. märts 2016.
Konkursile on oodatud nii näitused, seminarid, üksikteosed, loengud, performance’id, festivalid kui teised kunsti kätkevad interventsioonid, mis lähtuvad Eesti ajalugu ja tänapäeva mõjutavatest rännetest ja kohanemistest: põhjustest, miks on Eestisse või Eestist välja rännatud; kogukondade kohanemisest rändamistega ja selle kultuurilisest väljundist Eesti saja aasta jooksul.
EV100 kunstikonkursi eesmärk on vahetada rännete kogemusi Põhja- ja Baltimaade regioonis visuaalkunsti meediumi abil. Eriti soositakse kogukondadega koostöös elluviidavaid ettevõtmisi, mis on suunatud väljapoole suurematest tõmbekeskustest.
”Inimesed liikusid juba sajandeid tagasi kas loodusõnnetuste, näljahädade, sõdade või orjakaubanduse eest pagedes. Tänapäeva vabaturumajandus ja transpordivõimalused soosivad liikumist veelgi. Euroopasse on jõudnud suur asüüliotsijate laine Lähis-Idast, mis tähendab Euroopa senikogematut muutumist. Seetõttu on teema aktuaalne ja mitmekihiline,” ütles Aro Velmet, EV100 kunstikonkursi žürii liige.
”Konkursiga otsime vastuseid küsimustele, kuidas mõtestavad oma kuuluvust rändajad Eestisse või väljarändajad? Millist tähtsust omab rangelt paiga ja keelega seotud rahvusidee tänases ränderohkes maailmas? Milliseid identiteete konstrueerivad rändajad ise? Mis on kunsti võimalused loomaks kultuuriruumi, mis toetab kogukondlikku solidaarsust ja üksteise märkamist?” ütles Maria Arusoo, EV100 kunstiprojekti üks eestvedajatest.
Kunstikonkursiga väljavalitud projektid on plaanis kombineerida rahvusvahelise kuratooriumi kokku pandud programmiga. Kõiki sündmusi saab ühendama veebiplatvorm, mis kajastab ja salvestab kõik suurprojekti tegevused 2017-2018. aasta lõpuni.
Kunstikonkursi žürii moodustavad Maria Arusoo ja Rebeka Põldsam (Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus), Merilin Piipuu (Okupatsioonide Muuseum), Tiit Pruuli (EV100 juhtrühma liige), Garri Raagmaa (linnauurija), Veronika Valk (arhitekt), Aro Velmet (ajaloolane).

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
Vabaduse väljak 6/8 (kell number 5, 3. korrus)
631 40 50
www.cca.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht