Käärikul algas Metsaülikool

Kümnenda Metsaülikooli teemaks on „Kriis kapitalismis – mis see minu asi on?“, arutluse alla võetakse Eesti majandusareng ja -ideoloogia, toidu tootjate toimetulek, ühiskonna edukus, kõrg- ja kutseharidus, ettevõtte sotsiaalne vastutus ning inimvara.

Metsaülikoolis jagavad lektoritena oma mõtteid sotsiaalse kommunikatsiooni professor Marju Lauristin, kes käsitleb ühiskonna edukuse mõõtmise temaatikat, praktilise filosoofia professor Margit Sutrop, kes keskendub oma loengus ärieetikale ja makroökonoomika professor Raul Eamets, kes vaatleb lähemalt kõrg- ja kutseharidust ja tööturu vajadusi.
Lektoritena astuvad üles ka Priit Perens, Ardo Hannson, Robert Kitt, Mart Raukas ja paljud teised.
Metsaülikooli avapäeval avatakse mälestuspink Mare Taageperale, mis omakorda sümboliseerib metsaülikooli jätkusuutlikkust.

Viie augustipäeva kestel kuni 11. augustini võtab metsaülikool arutluse alla Eesti jaoks olulised teemad, tuues kokku oma ala spetsialistid, teadlased, lektorid, üliõpilased ning kodanikuühiskonna aktiivseid kaasamõtlejaid. Metsaülikool kannab endaga kaasas ligi 40-aastast traditsiooni, mis sai alguse Kanadas, Kotkajärvel 1967. Eestis toimus esimene metsaülikool 1989. aastal Käärikul.

http://www.metsaylikool.ee/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht