Kärt Ojavee kaitses doktoritöö kõrgeimale hindele

Kärt Ojavee tekstiile ja kõrgtehnoloogiat põimiv doktoritöö pälvis oponendilt, juhendajalt ja hindamiskomisjonilt kõrgeima hinnangu.

27. augustil kaitses Eesti Kunstiakadeemia kunsti ja disaini eriala doktorant Kärt Ojavee doktoritöö teemal „Nutitekstiilid interjööris. Aeglaselt muutuvad pehmed ekraanid“. Doktoritöö sündis Kärt Ojavee pikaajalise uurimisprotsessi ja disainikatsetuste tulemusena tihedas koostöös Tallinna Tehnikaülikooli biorobootika keskusega. Doktoritööd juhendas prof Maarja Kruusmaa (Tallinna Tehnikaülikool).

Eelretsensendid olid prof Thomas Hollstein (TTÜ) ja dr Lena Berglin (The Swedish School of Textile), oponent oli samuti prof Thomas Hollstein.

Töö tulemusena on valminud uudseid materjalikooslusi, installatsioone ja nutikaid tekstiile ühendav tooteseeria kaubamärgi all KO!.

Doktoritöö juhendaja prof Maarja Kruusmaa peab Kärt Ojavee koostööd Tallinna Tehnikaülikooli biorobootika keskusega, eelkõige elektroonikainseneride Rasmus Raagi ja Jaan Rebasega, ülimalt tulemuslikuks.

Ojavee nutitekstiilid on pälvinud laialdast rahvusvahelist tähelepanu, muuhulgas on ta esinenud näitustega nii Euroopas, Aasias kui Põhja-Ameerikas, kus viis koostöös Alex Dodge’i ja Eszter Oszvaldiga läbi näituse ja katsetuse Issey Miyake Tribeca butiigis.

2013. aastal juhendas Ojavee Eesti Kunstiakadeemias tekstiilidisaini tudengite kursust, mille raames valmis teraapiatuba Tondi eriavajadustega laste koolile.

Vaata lisaks

www.k-o-i.ee

http://vimeo.com/14531019

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht