Uus kirjanduskonkurss BestSeller

Täna alustas uus ja Eesti suurima 10 000 eurose auhinnafondiga kirjanduskonkurss BestSeller, mis otsib erilist lugu, millel oleks potentsiaali laieneda ka teistesse žanritesse. Autoritelt oodatakse varem avaldamata teoseid ilukirjandusliku proosa, aime- ja lastekirjanduse žanris.

“Hea bestseller on eelkõige lugu, mis ei lase sind lahti enne, kui oled keeranud viimase lehekülje. Paradoksaalne, et midagi taolist kirjutada ei olegi lihtne. Ja kui see lugu kord leitakse, siis tahavad seda saada nii filmi- kui ka teleinimesed. Selle peale võin mürki võtta,” kirjeldab bestselleri olemust režissöör ja ilukirjanduse žürii liige Ilmar Raag.

“Bestselleriks võib lugeda raamatuid, mis hakkavad elama oma elu väljaspool raamatumaailma. Need on lood, mis toovad raamatute juurde ka need inimesed, kes muidu võib-olla ei loe. Lood, mis puudutavad ja kõnetavad väga suurt hulka inimesi, olenemata soost, vanusest, rahvustest, kultuurilisest ja religioossest taustast,” kommenteerib kirjanduskonkursi ellukutsuja kirjastuse Pilgrim juht Tiina Ristimets.
bestsellerKirjanduskonkursi BestSeller põhieesmärk on motiveerida ning julgustada kirjanikke – nii uusi talente kui ka juba tuntud tegijaid – looma ning avaldama lugusid, et leida uus Eesti bestseller. Konkursile oodatakse eestikeelseid varem avaldamata käsikirju kolmes žanris – ilukirjanduslik proosa, aimekirjandus ja lastekirjandus. Konkurss on uudne, sest esmakordselt on plaanis leida Lugu, millel võiks olla läbimurdepotentsiaali väljaspool Eestit ja ka teistes meediumites. Aule ja kuulsusele lisaks motiveerib autoreid ka Eesti suurim 10 000 eurone auhinnafond.

BestSeller 2015 ilukirjanduse žüriisse kuuluvad menuautor, saatejuht, muusik ja poliitik Mihkel Raud, režissöör Ilmar Raag, kirjanik ja ajakirja Eesti Naine peatoimetaja Aita Kivi, Postimehe kultuuritoimetuse juhataja Heili Sibrits ja Elisa Raamatu esindaja Marika Raiski. Aimekirjanduse žüriisse kuuluvad kirjastaja Tiina Ristimets ja ajakirjanik Ingrid Peek. Lastekirjanduse žürii koosneb lastest vanuses 7-12 aastat, žürii tegevust koordineerib lastekirjanduse eriauhinna väljaandja Reet Roos.

Kirjanduskonkurss BestSeller 2015
•    Konkurss kuulutatakse avatuks 06.04.2015
•    Võistlustöid oodatakse hiljemalt 09.09.2015 (k.a)
•    Konkursi võitja ning eripreemiate saajad kuulutatakse välja 15.12.2015
•    Konkursile oodatakse eestikeelseid, varem avaldamata käsikirju žanrites: ilukirjandus, aimekirjandus, lastekirjandus
•    Kirjanduskonkursi BestSeller 2015 auhinnafond on 10 000 EUR

Kuidas osaleda:
•    Käsikirjad tuleb esitada paberkandjal, kahes eksemplaris
•    Käsikiri peab olema varustatud märgusõnaga ning sellele peab olema lisatud sama märgusõnaga kinnine ümbrik autori nime ning kontaktandmetega
•    Konkursile kvalifitseeruvad vaid õigeks tähtaajaks laekunud ning eeltoodud tingimustele vastavad võistlustööd
•    Võitnud tööde kirjastamisõigus kuulub kirjastusele Pilgrim
•    Käsikirju ei tagastata

Võistlustööd palume saata hiljemalt 09.09.15 postitempliga aadressile:
Pilgrim Group OÜ, Tallinn, Tõnismägi 2, 15189 või tuua hiljemalt 09.09.15 kauplusesse MUUSA, Eesti Rahvusraamatukogu, Tallinn, Tõnismägi 2 (avatud E-R 10-18.00)

Kirjanduskonkurss BestSeller saab teoks tänu partneritele: kirjastus Pilgrim, Elisa Raamat, Postimees AS, Reet Roos, Alkeemia.ee

BestSelleri tegemistega saab end kursis hoida aadressil https://www.facebook.com/pages/Kirjanduskonkurss-BestSeller/749278595185602?fref=ts

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht