Käivitus V hõimurahvaste programm 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Keele Instituut kuulutab V hõimurahvaste programmi raames välja kolm konkurssi: kultuuri- ja haridusprojektide taotlusvooru, teadus- ja arendusprojektide taotlusvooru ning Ilmapuu auhinna konkursi. 

  1. aprillil kinnitas haridus- ja teadusminister Liina Kersna V hõimurahvaste programmi „Hõimurahvaste keelte ja kultuuride toetus 2021–2027“. Käesolevast aastast korraldab programmi tegevust Eesti Keele Instituut.

Riikliku programmi eesmärk on toetada hõimurahvaste keelte ja kultuuride kestmist ning arengut. Selleks panustatakse hõimurahvaste keelte ja kultuuride arendamisse teadus-, kultuuri- ja haridustegevuse kaudu ning soodustatakse hõimurahvaste omavahelisi kontakte ja koostööd. Soome-ugri keelesugulus on eestlaste rahvusliku identiteedi olulisemaid koostisosi, samuti aitab soomeugrilisuse mõtestamine kaasa eesti keele ja kultuuri ajaloo ning nüüdisarengu mõistmisele.

Programmi raames kuulutatakse välja taotlusvoorud kultuuri- ja haridusprojektidele ning teadus- ja arendusprojektidele. Kultuuri- ja haridusprojektide esitamise tähtaeg on 17.05.2021 ning teadus- ja arendusprojektide esitamise tähtaeg 24.05.2021.

2500 euro suuruse Ilmapuu auhinna eesmärk on tunnustada hõimurahvaste esindajat või kollektiivi, kelle tegevus on kohalikul tasandil tihedalt ja tulemuslikult seotud hõimurahva kultuurilise identiteedi ja püsimajäämisega. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 12.05.2021. Ilmapuu auhinna laureaadid kuulutatakse välja vadjalaste kevadisel maahinguspäeval (maaentšäüz), mis tänavu langeb 10. juunile.

Täpsem info on kättesaadav Eesti Keele Instituudi kodulehel

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht