Sel suvel Rakveres “Kilomeeter Skulptuuri”

Kõigis meediumides, tehnikates ja žanrites töötavad kunstnikud (sh arhitektid) on oodatud esitama osalemistaotlusi esimesele näitusele "Kilomeeter Skulptuuri", mis toimub eeloleval suvel Rakveres paralleelselt teatrifestivaliga Baltoscandal.


“Kilomeeter Skulptuuri” (Kilometre of Sculpture, KoS) on rahvusvaheline vabaõhunäitus, mis paikneb umbes  kilomeetri pikkuse jalutustee ääres.
Oodatud on osalemistaotlused kunstnikelt ja loomingulistelt gruppidelt olenemata sellest, millises meediumis, žanris, materjalis, kunstiliigis või stiilis nad töötavad. Peamine eesmärk on panna alus rahvusvahelisele näitusele, mis viib kunsti muuseumidest ja pealinnast välja.
Näitusel esitatakse laia valikut kolmemõõtmelistest kunstiteostest. Jalutustee, kus näitus asub, algab Lossimägede avatud künklikult maastikult, mis kõrgub linna kohal, ja lookleb alla läbi linnatänavate väiksesse maalijlisse parki kesklinna lääneservas.

Taotlustes pakutavad kunstiteosed peaksid arvestama nende kolme erinevat tüüpi maastikuga, mis jääb jalutustee äärde, samuti Rakvere laiema kontekstiga geograafilises, sotsiaalses, keskkondlikus ja ajaloolises mõttes.
Skulptuurikilomeetrile valitakse osa töid kuraatorite poolt, osa avatud üleskutse baasil. Kuraatoritemeeskonda juhib Niekolaas Johannes Lekkerkerk (NL) ja nende käe all moodustub eriilmelistest töödest kokku sidus näitusekomplekt.

2014. aasta teema on „Lava ja lavastatud kogemus“. Kuraatorikontseptsioon ja täpsem info www.sculpture.ee.

“Kilomeeter Skulptuuri”

Kus? Rakvere, Põhja-Eesti
– 100 km Tallinnast idas
– 270 km St Petersburgist läänes
Millal? 27. juuni – 13. juuli 2014
Tähtaeg: Osalemistaotluste tähtaeg on 17. märts 2014

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht