Klooga koonduslaagri ja ingerlaste matmisala Põllkülas väliekspositsiooni ideevõistluse võitja selgunud

Sirp

Klooga koonduslaagri ja Põllkülas asuva ingerlaste matmispaiga tulevase väliekspositsiooni parima kontseptuaalse ja arhitektuurse lahenduse saamiseks Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Ajaloomuuseumi poolt korraldatud ideevõistlusele laekus 3 võistlustööd. Žürii otsuse kohaselt kvalifitseerusid kõik kolm esitatud tööd ning välja on selgitatud võistlustööde paremusjärjestus märgusõnade kaudu.

Premeeritavate võistlustööde märgusõnad tähestikulises järjekorras on: METS, MÄLETAME ja VÄLENDIK.

Võistluse auhinnafond on 5500 eurot, millest võidutöö auhinna suurus on 2500 eurot. Kokku antakse välja kolm auhinda.

Žürii sõnul olid kõik kolm võistlustööd omanäolised ja iga töö oli oma kategoorias terviklik. Ideevõistluse abil sooviti leida väliekspositsiooni jaoks nii arhitektuurne kui ka graafiline lahendus. Kui kõikides töödes oli põhirõhk asetatud ruumilisele lahendusele, siis graafiline pool jäi põhjalikumalt välja arendamata, nö “järgmise etapi ülesandeks”.

Ideevõistlus lõpeb võidutööde märgusõnadele vastavate ümbrikute avamisega ja võitjate väljakuulutamisega neljapäeval, 11. oktoobril 2012 kell 15.00 Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi banketisaalis (Pirita tee 56, Tallinn). Võistlusele laekunud töödega on Maarjamäe lossis võimalik tutvuda ajavahemikus 11. – 28.10. 2012. Muuseum on lahti kolmapäevast pühapäevani kell 10-17. Suletud esmaspäeviti ja teisipäeviti.

Lisainfoga on võimalik tutvuda aadressil http://www2.arhliit.ee/arhitektuurivoistlused/sise/klooga-koonduslaagri-ideevoistlus.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht