Kolmele akadeemikukohale kandideerib kaheksa teadlast

Eesti teaduste akadeemia juhatus kinnitas kaheksa kandidaati kolmele uuele akadeemikukohale.

Füüsika valdkonnas on kandidaadid Tartu ülikooli füüsika instituudi keskkonnafüüsika professor Heikki Junninen, Tartu ülikooli füüsika instituudi materjaliteaduse professor Kaupo Kukli ning Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi juhtivteadur Toomas Rõõm.

Arvuti- ja tehnikateaduste valdkonna kolm kanditaati on Tartu ülikooli tehnoloogiainstituudi professor Alvo Aabloo, Cybernetica infoturbeinstituudi direktor Dan Bogdanov ning Tallinna tehnikaülikooli materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi täisprofessor tenuuris Maarja Grossberg-Kuusk.

Sotsioloogia valdkonnas kandideerivad Tartu ülikooli ühiskonnateaduste instituudi sotsioloogia professor Veronika Kalmus ja Tallinna ülikooli ühiskonnateaduste instituudi professor Ellu Saar.

Teaduste akadeemia president Tarmo Soomere ütles, et läbimurdeline teadus tugineb enamasti kahel varasematest teadmistest koosneval sambal. „Üks neist on viimaste teadussaavutuste suurepärane tundmine valdkonna laiemas kontekstis ja teine läbimurde kitsama valdkonna arengute ja mõttemallide uuenemise tajumine. Sarnaselt sellele vajab tugev ja tasakaalustatud teaduste akadeemia tippkompetentsi nii klassikalistes distsipliinides kui ka uutes, kiiresti arenevates suundades,“ sõnas ta.

Üles seatud kandidaadid tutvustavad end 25. oktoobril toimuval konverentsil, mis kantakse otse üle akadeemia veebilehel.

Uute akadeemikute valimised kuulutati välja juunis. Konkursi tähtajaks, 3. oktoobriks laekus akadeemiasse üheksa avaldust kaheksale kandidaadile. Kandidaatide seast teevad akadeemikud valiku teaduste akadeemia üldkogul 7. detsembril. Akadeemikuks valimiseks on tarvis saada 2/3 üldkogul osalevate akadeemikute häältest.

Akadeemikukandidaatide esitamise õigus on Eesti ülikoolidel, teadusasutustel ja -seltsidel ning loomeliitudel ja -ühendustel, samuti akadeemia liikmetel.

Kandidaatide nimekirja ja tutvustava info leiab teaduste akadeemia veebilehelt.

Rohkem infot akadeemikute valimise kohta

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht