Konkurss “Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi 2024”

“Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi 2024”: emakeelepäeval algab juba üheksandat korda kaunimate eestikeelsete ettevõttenimede konkurss

Tänasel emakeelepäeval kuulutab Emakeele Selts koos Eesti keelenõukogu, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Keeleameti, Eesti Interneti Sihtasutuse ja Patendiametiga välja ettevõttenime võistluse “Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi 2024”. Sel aastal saab esimest korda esitada kandidaate ka kaubamärgi kategoorias.

Võistlusega soovitakse juhtida ettevõtjate ja avalikkuse tähelepanu avaliku ruumi võõrkeelestumisele ning väärtustada eestikeelseid äri- ja ettevõttenimesid. Ettevõtmine sai alguse 2016. aastal ja toimub juba üheksandat korda.

Nimevõistluse auhind antakse välja kaheksas kategoorias: tootmisettevõte, teenindusettevõte, vabaühendus, haridus- ja kultuuriasutus, aasta uustulnukas, õpilasfirma, rahvusdomeen ja kaubamärk.

Žürii liige, Patendiameti kaubamärgiosakonna peaekspert Mari-Epp Tirkkonen tutvustab sel aastal lisandunud uut, kaubamärgi kategooriat: “Hea kaubamärk annab ettevõtjale konkurentsieelise, sest aitab oma turunišis eristuda. Selline märk kätkeb endas sageli keele- või mõttemängulist vihjet selle alt pakutavatele kaupadele-teenustele. Nii jääb see tarbijale lihtsasti meelde ja aitab tal toote või teenuse kiiresti üles leida. Keele- ja mõttemängud õnnestuvad kõige paremini emakeeles, sestap töötavad koduturul hästi just eestipärased kaubamärgid. Kutsume üles Eesti ettevõtjate leidlikke kaubamärke märkama!”

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. september 2024 otselingil https://bit.ly/EheEesti2024.

Võistluse võitjad valib žürii, kuhu kuuluvad Eesti Interneti Sihtasutuse, Eesti Keele Instituudi, Eesti keelenõukogu, Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni, Emakeele Seltsi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Keeleameti ning Patendiameti esindajad.

Konkursi tulemused tehakse teatavaks Emakeele Seltsi kodulehel ja auhinnad antakse võitjatele pidulikult üle oktoobris.

Võistluse lisainfo, statuut ja varasemad võitjad Emakeele Seltsi kodulehel https://www.emakeeleselts.ee/ehe-eesti/.

“Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi 2024” Emakeele Seltsi Facebooki lehel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht