Kristjan Randalu esitleb Eestis uut triot

6. – 9. septembrini annab Tallinnas ja Viljandis kokku seitse kontserti pianisti ja helilooja Kristjan Randalu uus trio, milles osalevad Euroopa jazzi absoluutsesse tippu kuuluvad Mats Eilertsen Norrast ja Markku Ounaskari Soomest. Kavas on Randalu uusim looming.
Randalul, kes on üks aktiivsemaid ja laiema haardega eesti jazzmuusikuid, on õnnestunud kokku kutsuda väärikas kooslus, mille liikmed on jazzilavadele oodatud üle maailma. Mats Eilertsen on üks isikupärasemaid kontrabassimängijaid Euroopas, Markku Ounaskari aga teatakse kui väga tundliku musitseerimisviisiga trummarit. Nii kõrgel tasemel koosseis on Randalu rahvusvahelise tähelennu puhul loomulik areng: kuuludes ise Euroopa jazzieliiti ja esinedes maailma tipplavadel, leiab ta ka oma lavapartnerid samast kategooriast.
Randalu, Eilertsen ja Ounaskari kohtusid esmakordselt aasta tagasi Oslos jazziajaloo ühes väärikamas Rainbow stuudios, kus on salvestatud ka palju ECMi märgiga välja antud albumeid. Toona kutsus muusikud oma uude kvartetti norra saksofonist Trygve Seim. Ühiselt salvestati kvarteti muusikat ning jõuti äratundmisele, et ka triona mõistavad pianist, kontrabassist ja trummar üksteist suurepäraselt. Nii tegutsetakse juba aastapäevad koos kahes grupis – Trygve Seimi kvartetis Helsinki Songs ja Kristjan Randalu triona.
„Meid seob kõlaesteetika,“ selgitab Randalu. „Kava tuleb kindlasti kontrastne, sest minu uued lood on nõudlikud ja konkreetsed. Grupid, kus Eilertsen ja Ounaskari mängivad, on reeglina avatuma ja suurema improvisatsioonilise vabadusega. Mõlema oskus panustada maksimaalselt väga erinevates kontekstides, kaotamata isikupära ja virtuoossust, muudab uue trio tugevaks ja loominguliselt inspireerivaks.“
Eesti publikul on harukordne võimalus saada osa trio kõige esimestest kontsertidest, kus kõlab Kristjan Randalu uus looming. Trio alustab Viljandis Pärimusmuusika aidas pühapäeval, 6. septembril. Sellele järgneb 7. – 9. septembrini kuus kontserti jazzisõpradele armsaks saanud Philly Joe’s jazziklubis Tallinnas. Igal õhtul algab kontsert kell 19 ja 21, mis annab kuulajale hea võimaluse sobitada kontserte oma teiste suvelõpu plaanidega ja soovi korral kuulata muusikuid kas või kolmel järjestikkusel õhtul. Eestis kasutatakse esmakordselt sellist lahendust, ehkki maailmas on mitmepäevase tsükliga jazziklubi programm juba aastakümneid tavaks.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht