Kultuuriministeerium ootab projektitaotlusi

Veel mõned päevad ootab kultuuriministeerium projektitaotlusi ühise teabevälja edendamiseks ning integratsioonivaldkonna meediaprogrammi.

Ühise teabevälja edendamine läbi kultuuritegevuse, kirjanduse vahendamine võõrkeeltesse

Kultuuriministeerium avas tänavuse teise vooru programmist, mille eesmärk on tutvustada vene keelt kõnelevale elanikkonnale eesti ja siinsete rahvusvähemuste kirjandust. Taotluste esitamise tähtaeg on 3. september.

Lisaks eesti kaasaegse laste- ja noortekirjanduse tõlkimisele ja kirjastamisele saab taotleda tuge ka venekeelse e-teaviku väljaandmiseks (e-raamatu või mobiilirakendusena), kirjandusürituste ja loengusarjade läbiviimiseks ning raamatukultuuri tutvustamiseks meedias. Toetusvooru eelarve on 21 079 eurot.

Kirjandusürituste ja loengusarjade läbiviimiseks ning raamatukultuuri ja lugemise propageerimiseks meedias tuleb esitada taotlus üldvormil, millele lisada projekti detailne kirjeldus ja eelarve.

Kaasaegse eesti laste- ja noortekirjanduse tõlkimiseks ning kirjastamiseks mõeldud projektide puhul tuleb esitada trükisetaotluse vorm koos vajalike lepingutega ning infoga tõlkija varasema tegevuse kohta. Toetatav teos peab olema eesti keeles ilmunud ega tohi olla varem kirjastatud vene keeles. Toetuse eraldamisel peetakse silmas lasteraamatut kui tervikut, milles mängivad olulist rolli nii tekst kui ka kujundus.

Peale selle toetatakse ka Eesti laste- ja noortekirjanduse venekeelsete tõlgete avaldamist e-teavikuna. Selle toetuse saamisel peab taotleja andma Kultuuriministeeriumile originaalteksti, illustratsioonide, venekeelse tõlke ning originaaltarkvara lihtlitsentsi. Kultuuriministeerium teeb venekeelsed e-teavikud üldsusele tasuta kättesaadavaks.

Kõik taotlusvormid on kättesaadavad Kultuuriministeeriumi kodulehel. Taotlused tuleb esitada hiljemalt 3. septembriks Kultuuriministeeriumisse aadressil Suur-Karja 23, 15076 Tallinn, märgusõnaga „Ühine teabeväli läbi kirjanduse“ või e-postile minkul.ee.

2013. aasta kevadel eraldas Kultuuriministeerium samast programmist kokku 24 234 eurot. Konkursi esimesest jaotusest toetati kokku 10 projekti, sh nii kirjandusüritusi kui ka eesti autorite teoste tõlkimist vene keelde.

Programmi „Ühise teabevälja edendamine läbi kultuuritegevuse, kirjanduse vahendamine võõrkeeltesse” viiakse ellu Eesti lõimumiskava 2008-2013 raames ning rahastatakse Kultuuriministeeriumi vahenditest.

Täpsema info programmi kohta leiab:

http://www.kul.ee/index.php?path=0x2x1424x1861

Integratsioonivaldkonna meediaprogramm

Programmi eesmärk on toetada kultuuridevahelist dialoogi, eesti keelest erineva emakeelega inimeste aktiivsust ja nende osalemist ühiskonna- ja kultuurielus läbi teadlikkuse tõstmise ja infotarbimise suurendamise.

Toetust saavad taotleda Eestis registreeritud era- ja avalik-õiguslikud juriidilised isikud, kelle põhikirjas, põhimääruses või seadusest tulenevates eesmärkides esineb muuhulgas avalike huvidega seotud tegevusi.

Programmist toetatakse

1. Toetatakse toimivate veebiportaalide sisuinfo tõlkimist vene ja inglise keelde. Tingimused:

– veebiportaal peab kajastama üleriiklikku infot ja olema töös enne projektitaotluse esitamist;

– tõlgitav info peab soodustama eesti keelest erineva emakeelega inimeste aktiivsust ja   osalemist ühiskonna- ja kultuurielus, aitama kaasa kultuurilise mitmekesisuse ja lõimumise edendamisele.

2. Toetatakse raadioprogramme, mis soodustavad kultuuridevahelist dialoogi (sh Eestis elavate rahvusvähemuste kultuurielu) ja ühist inforuumi. Tingimused:

–   konkursi raames toetatakse Eestis tegutsevaid eesti– ja venekeelseid                 raadioprogramme;

– raadioprogramm peab olema kättesaadav eetris vähemalt kord nädalas, kajastama               aktuaalseid ja praktiliselt kasulikke teemasid, esindama erinevate rahvuste arvamusi, püüdlema vastastikuse mõistmise ja sellega ühiskondliku lõimumise poole;    saade peab kaitsma ja järgima eetikastandardeid, tasakaalu ja õiglast käsitlemist.

http://www.kul.ee/index.php?path=0x2x1424x2039

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht