Kultuuriministeeriumi asekantslerina alustab tööd Tarvi Sits

 Alates 9. septembrist  alustab Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste valdkonna asekantsleri ametikohal Tarvi Sits.

Asekantsleri peamisteks tööülesanneteks on osaleda ministeeriumi juhtkonna töös, kureerida ja siduda kultuuriväärtuste valdkonna teemasid, samuti koordineerida peadirektori kaudu Muinsuskaitseameti tööd. Lisaks korraldab asekantsler ministeeriumi kaudu rahastatavate riiklike programmide rakendamist, erinevate tegevuste elluviimist muuseumide, muinsuskaitse, raamatukogunduse ja rahvakultuuri valdkondades ning seotud strateegiliste dokumentide ja õigusaktide koostamist.

„Kümneaastane kogemus Muinsuskaitseametis on andnud mulle hea ülevaate ja tunnetuse kultuuriväärtuste valdkonnast ja selle kaasaegsest korraldamisest, võimalustest ja väljakutsetest,“ ütles Tarvi Sits, kelle sõnul tuleb kultuuriväärtuste valdkonna teadmised ning oskused tugevamalt lõimida, et Eesti ajalooline pärand ja mälu säiliks ning ühiskonda kõnetaks. „Meil on palju avara pilguga häid ja tublisid inimesi, kes koostöös saavad aidata kaasa kogu valdkonna arengule,“ lisas ta.

Kultuuriministeeriumi kantsleri Paavo Nõgene sõnul on Tarvi Sits end tõestanud erinevatel ametikohtadel kultuuriväärtuste valdkonnas, lisaks omab ta head ülevaadet valdkonnas toimuvast ning on avara ja tulevikku vaatava silmaringiga.

Tarvi Sits on lõpetanud Tartu Ülikooli ajalooteaduskonna ning hiljem täiendanud end mitmetel erialastel koolitustel. Praegu töötab ta Muinsuskaitseametis peadirektori asetäitja-arendusjuhina.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht