Kultuuriministeeriumi audiovisuaalvaldkonna peaspetsialist on Indrek Ibrus

Kultuuriministeeriumi audiovisuaalvaldkonna peaspetsialisti ametikohal hakkas töötama Indrek Ibrus.

„Kultuuriministeerium otsis avalikul konkursil kandidaati, kes oleks samaaegselt kursis nii filmi- kui meediateenuste valdkonnas toimuvate protsessidega Eestis ja rahvusvahelisel tasandil. Konkurss kuulutati paraku luhtunuks, kuna komisjon ei leidnud ühtegi kandidaati, kelle senine kogemus ja ettevalmistus oleks katnud samaaegselt nii filmi- kui meediateenuste valdkonna temaatika. Sihtotsingu tulemusel sõlmisime tähtajalise lepingu Indrek Ibrusega, kelle puhul on tegemist juhtiva eksperdiga meediateenuste alal Eestis,“ selgitas kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Ragnar Siil.

Audiovisuaalvaldkonna peaspetsialisti ülesanneteks on meediateenuste ja filmipoliitika alaste õigusaktide, strateegiate, tegevuskavade ja teiste dokumentide ettevalmistamisel osalemine, meediateenuste, filmivaldkonna ning infoühiskonna sisuteenuste ja uute tehnoloogiate arengute analüüsimine ja ettepanekute tegemine, Euroopa Liidu ja Euroopa Nõukogu audiovisuaalpoliitika ja meediapädevuse alases töös osalemine ning kultuuriministeeriumi esindamine meediateenuste ja filmipoliitika alastes töögruppides ja protsessides.

„Audiovisuaalmeedia kontekstis tähendab digiaajastu hoopis uutlaadi kuid üksteisega põnevas sõltuvuslikus seoses olevate probleemide lahendamist. Lähiajal on vaja Eestis lahendada näiteks nii digikinode problemaatika, tuleb otsida võimalusi audiovisuaalpärandi ulatuslikumaks digiteerimiseks, tegeleda televisioonile kui ka filmikunstile avanevate uutlaadi võimalustega digitaalsetel meediaplatvormidel, aidata kaasa filmi-, televisiooni- ja onlineteenuste-valdkondade paremale koostööle, kui tegeleda ka tarbijate õiguste kaitsega, eriti alaealiste kaitsega uues meediakeskkonnas. Nende ja mitmete seotud küsimuste lahendamisse tahan lähemal ajal oma panuse anda,” märkis kultuuriministeeriumi audiovisuaalvaldkonna peaspetsialist Indrek Ibrus.

Indrek Ibrus on omandanud doktorikraadi London School of Economics and Political Science´ist, viimastel aastatel on ta töötanud Tallinna ülikooli Eesti Humanitaarinstituudis ja Balti Filmi- ja Meediakoolis, kus juhtis ka ristmeedia õppekavade loomist. Indrek Ibrus on lisaks ka filmi ja audiovisuaalmeedia analüüsile keskenduva uue teadusajakirja Baltic Screen Media Review üks peatoimetajaist.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht