Kultuurministeeriumi muusikanõunikuks saab Juko-Mart Kõlar

Kultuuriministeeriumi uus muusikanõunik Juko-Mart Kõlar asub ametisse 26. augustist.

Ministeeriumi kunstide asekantsleri Ragnar Siili sõnul pidas konkursikomisjon Juko-Mart Kõlari puhul tugevuseks valdkonna head tundmist, selgelt sõnastatud visiooni, laiahaardelist kontaktvõrgustikku ning kokkupuudet eri muusikastiilide ja valdkondadega. Kõlar on tegelenud viimastel aastatel aktiivselt eesti muusika ekspordi ja välismaal eesti kultuuri tutvustamise küsimustega, mis vajavad senisest olulisemalt suuremat tähelepanu ka riigi tasemel.

Juko-Mart Kõlar on lõpetanud TLÜ Eesti Humanitaarinstituudi sotsioloogia erialal ning omandanud kunstikorralduse erialal magistrikraadi Sibeliuse akadeemias. Alates 2010. aastast õpib Kõlar juhtimisteadust EBSi (Estonian Business School) doktoriõppes. Mullu täiendas ta end doktoriõpingute raames Pariisis Sorbonne’i ülikoolis. Kõlar on pälvinud stipendiume erialaseks täiendamiseks, sealhulgas SA Archimedese ja Eesti Rahvuskultuuri Fondi poolt.

Juko-Mart Kõlar on 2009. aastast MTÜ Eesti Muusika Eksport tegevjuht ning peab 2011. aastast EBSis muusikaettevõtluse loenguid. Ta tegutseb pianist Mihkel Polli mänedžerina ning varem töötanud ka Eesti muusika- ja teatriakadeemia teadurina.

Muusikanõuniku ülesandeks on analüüsida Eesti muusikaelu, muusikakollektiivide ja kontserdiasutuste tegevust, selgitada seal välja olulisemad kitsaskohad ning pakkuda välja võimalused nende lahendamiseks.  Samuti osaleb nõunik muusikaelu ja -asutuste tegevust reguleerivate õigusaktide eelnõude koostamisel ning riikliku rahastamise põhimõtete väljatöötamisel. Muusikanõuniku ülesandeks on ka korraldada valdkonna toetusprogrammide tööd ja aidata kaasa Eesti muusikaekspordi edendamisele.

Ministeeriumile tuli hiljemalt 10. juuliks esitada motiveeritud avaldus, elulookirjeldus, kõrgharidust tõendava dokumendi koopia ning kirjalik visioon Eesti muusikaelu olukorrast aastani 2018. Tähtajaks laekus ministeeriumile muusikanõuniku ametikohale kaheksa avaldust. Muusikanõuniku konkursikomisjoni kuulusid Rahvusooperi Estonia nõukogu esimees Eri Klas, Eesti Muusikanõukogu esindajana Peep Lassmann, MTÜ Eesti Muusikafestivalid esindaja Marko Lõhmus, MTÜ Eesti Muusika Arenduskeskus esindaja Marje Lohuaru, Rahvusvahelise Arvo Pärdi Keskuse tegevjuht Anu Kivilo, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester direktor Kadri Tali, kultuuriministeeriumist kunstide asekantsler Ragnar Siil ning õiguse- ja varahalduse asekantsler Marlen Piskunov.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht