Pärnus algab festival Fringe

1.-18. Augustini toimub Pärnus rahvusvaheline kunstide festival – Pärnu Fringe 2013. Fringe koondab mitmeid erinevad ettevõtmisi alates teatrifestivalidest „Monomaffia“ ja „De Facto“ ning tänavakunstifestivalist “Sõnum seinal” ja lõpetades Arbo Valdma meistrikursusega „Suveuniversiteet“ ning “Augustiunetusega”.

De Facto

„De Facto“ raames tulevad nädala jooksul tulevad Pärnut külastama rahvusvahelised teatritegijad, kes etendavad teatristiile, mida muidu ehk tavaliselt argipäevaõhtuti lavalaudadel näha ei saa. Kokku on programmi valitud viis rahvusvahelist truppi, kes teevad kõik endast oleneva, et publikut haarata ja liigutada, sest ”De Facto” tahab panna publiku naerma, nutma, mõtlema, arutama, vihast värisema ja ekstaasist kiljuma.

Festivali juurde on planeeritud ka uue teatri teemalised loengud ja professionaalsete teatritegijate juhatatavad õpitoad, kus saavad osaleda ka need, kes tavaliselt naudivad teatrit publikuna. “De Facto” eesmärk on tutvustada kaasaegse teatri perifeerseid, kuid põnevaid alasid ning näidata, kui rikas on see maailm, kus teater põimub erakordsete heli-, valguse-, video- ja koreograafialahendustega.

„De Facto“ teatrifestival toimub kultuurifestival „Pärnu Fringe Festivali“ raames 10.-12. augustil.

Sõnum Seinal

Fringe Festivali alaosana toimub esmakordselt Eesti suurim tänavakunsti festival “Sõnum Seinal”, mis koondab 10.-14. augustini Pärnusse kunstnikke nii Eestist kui välisriikidest. Festivali eesmärgiks on tutvustada avalikkusele selle Eestis kiirelt leviva kunstižanri erinevaid vorme, nagu maal, skulptuur, installatsioon, grafiti ja šabloonikunst, käsitledes ühtlasi avalikus ruumis tehtava kunstiga kaasnevaid murekohti. Festival juhib tähelepanu tänavakunsti linnapilti rikastavale mõjule ja kutsub üles oma igapäevast ümbrust värske pilguga vaatama, et sõnum ei jääks märkamata.

Monomaffia

Rahvusvahelisel teatrifestival „Monomaffia“ on laval üks mees või naine. Ja tema vastas on publik. Monolavastused võimaldavad intiimset ja erilist kontakti näitleja ja vaatajate vahel. Kuna näitlejal pole laval partnereid, muutub vaatajate osalus eriti oluliseks sünergia loomisel. Pole võimalik millegi taha peituda, tähelepanu langeb üksiti tema isikule ja detailidele, mille kaudu sünnib igal hetkel roll ja ühtlasi lugu.

2013. aasta „Monomaffia“ teatrifestival toimub 14.-17. augustini.

Täpselt ühe öö kestev kuurordipidu „Augustiunetus“ Supeluse tänaval ootab kõiki unetuid, noori ja vanu, suuri ja väikeseid Pärnusse tähistama suvesumedat ja unetut õhtut 10. Augustil.

XII Rahvusvaheline Arbo Valdma meistrikursus pianistidele „Suveuniversiteet 2013“ toimub

1.-10. Augustil.

Vaata lisaks: http://www.parnufringe.ee/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht