Laupäeval algab Soomes eesti kirjanduse nädal

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti-Soome kultuurisuhteid edendava Tuglase Seltsi eestvõttel toimuva kirjandusnädala raames toimuvad 13.-18. veebruaril kirjandusõhtud 15 linnas üle Soome.
See eesti kirjanduse festival toimub juba kolmandat aastat. Kirjandusnädala üks eesmärke on viia eesti kirjandus ja kirjanikud lugejate juurde Helsingist kaugemale ning tutvustada uut ja huvitavat kirjandust. Sel aastal toimuvad kirjandusõhtud näiteks Joensuus, Oulus, Tamperes, Turus, Savonlinnas, Kotkas, Kuopios ja mujal. Lisaks raamatukogude esinevad kirjanikud koolides ja ülikoolis.
Esinema on kutsutud kirjanikud, kelle teoseid on soome keeles ilmunud. Nii on lugejatel võimalik nende loominguga juba enne kohtumist tutvuda. Kirjandusõhtutele oodatakse ka Soomes elavaid eestlasi.
Sel aastal osalevad kirjandusnädalal Rein Raud, Tiit Aleksejev, Meelis Friedenthal, Asko Künnap, Reet Piiri, Kristiina Kass ja eesti kirjanduse tõlkija Hannu Oittinen.
Tuglase Selts andis kirjandusnädala puhul välja ajakirja “Helmi III”, milles tutvustatakse eesti kirjandust üldisemalt ning avaldatakse kirjandusnädalal osalevate autorite loomingut, mis ei ole varem soome keeles ilmunud. Ajakirja jagatakse kirjandusõhtutel, seda võib tellida Tuglase Seltsist või lugeda seltsi kodulehel.
Tuglase Selts korraldab kirjandusnädala üritused koos oma piirkondlike seltside, raamatukogude, Soome-Eesti Sõprusseltside liiduga ning Eesti Instituudiga

Kirjandusnädala programm:
http://www.tuglas.fi/virolaisen-kirjallisuuden-viikko

Ajakiri Helmi
http://www.tuglas.fi/tiedostot/helmi2016.pdf

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht