Lingvistiline koda Võtikvere pargis: loodus meis ja meist looduses

Võtikvere 16. raamatuküla pidu laupäeval, 8. augustil 2015 kell 12–17.

Võtikvere tänavuses kirjanduslikus vabaõhusalongis räägivad kirjanikud ja loodusemõtestajad koos salongi perenaise kirjanik Imbi Pajuga keskkonnast, loodusest, puudest, metsast, elu mõtestamisest ja loomingust, loovast mõtlemisest, metsa, mere ja Euroopa serval olemisest, maagilisest mõtlemisest.

Kuidas luua mõttekodu? Võtikvere raamatuküla patroon Valdur Mikita: „Kutsu endale külla tarku inimesi, hulgu metsas, laula ja käi saunas…” (raamatust „Lingvistiline mets”).

Peale patrooni Valdur Mikita tulevad salongi külla Aleksei Turovski, Olavi Ruitlane, Epp Petrone, Justin Petrone, Mikk Sarv, Kristel Vilbaste, Janar Ala, Juku-Kalle Raid, Ivar Sild, Anneli Lamp, Lilli-Krõõt Repnau, Maili Liinev, Vahur Sepp ja Tarmo Virki. Soomest tulevad külla Tuulia Matilainen ja Marko Hautala.

Külalisi tervitavad Võtikvere luulelapsed. Mikk Sarv esitab regilaulu Võtikvere raamatuküla peo ja kirjanduse ülistuseks. Lindudest, loomadest, putkatest, armastusest laulavad Anne Adamsi ja Külliki Levini laululapsed ning Anne Adams. Laste lugemispesas viib lapsi kirjanduslikku võlumaailma kirjanik Epp Petrone, lugemispesast astuvad läbi ka Vahur Sepp ja Kaljo Pluutus.

Raamatukülas antakse üle Võtikveres aastatel 1888–1890 elanud kirjaniku Elise Rosalie Auna tunnustuskiri. Kunstnik Lilli-Krõõt Repnau kujundatud tunnustuskiri koos kunstniku graafilise lehega antakse kirjandusuurijale, kes on tõstnud esile unustusse vajunud naiskirjanikke ja on olnud märkimisväärne Eesti mälu mõtestaja, või kirjanikule, kelle loomingu hulgas on looduslüürikat.

Võtikvere raamatuküla traditsioon sai alguse aastal 1999. Üritus on tasuta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht