Loe reedel Sirpi!

Sedakorda Sirbis piiridest. Kas vene keeles saab kirjutada eesti kirjandust? Aga prantsuse keeles? Huvitav kunstiteos riigipiire ei tunnista, kuid tuleb nõustuda Jan Rahmani arvamusega: „Kaitstas riiki, riigipiiri. A tuud, midä saa hoita, tasus hoita, mitte kaitsa.“

JAN RAHMAN: Maa, mõtsa ja inemiisi hoitmisõst. Lihtsähe
Vabariigi aastapäävä nätäl and põhjust märgota minkastki suurõst, tähtsäst ja ülembäst. Eesti sisemaa rahvas om maa- ja mõtsarahvas. Tuu om mi umaperä ja tugõvus. Eesti inemine ja kultuur saava väke maa seest, kasvu ja puu toova tuu väe ummi juuriga meile ligembäle. Püvvämi tuu väe sis kinni, tulõtami tarkuisi miilde ja hoiami näid iks meelen.

ANTI SAAR vestleb P. I. FILIMONOVIGA, kes on värskelt nimetatud Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali vabaauhinna nominendiks romaani „Thalassa! Thalassa!” eest.
Veidi pärast romaani ilmus Filimonovi novellikogu „Nekroloogide kirjutamise oskus”, mida JANIKA KRONBERG Sirbis arvustab.

SILVER MEIKAR: Väljakurahva habras võit
Vaid üks asi on selge: Ukraina endine president Viktor Janukovõtš on ajalugu. Pannes siia punkti, võiks kuulutada kolm kuud tagasi rohujuure tasandil alanud protestid edukaks. Paraku ei julge ma isegi väita, et kõige hullem on möödas. Kuidas me aastate pärast sellele revolutsioonile tagasi vaatame, otsustatakse järgnevate nädalate ja kuude jooksul.
 
NEEME KUNINGAS:  Kas ooperikunst on kriisis?
Üle neljasaja aasta vana ooper on unikaalne ja ainus kunstivorm, kus on võimalik rakendada ja sünteesida kõiki kunstiliike: muusikat, poeesiat ja kirjandust, kujutavat ja moekunsti, draama-, teatri- ja näitekunsti, arhitektuuri, disaini, vokaalkunsti, filmi-, video- ja fotokunsti jm. Siinne üldistav, lihtsustatud ja subjektiivne käsitlus põhineb paljude üleilmselt tuntud ooperikorüfeede ja arvamusliidrite väljaütlemistel ja mu enda tähelepanekutel.

OTT KARULIN: Kindlat meelt, härra president!
Hea president!
Lumi on läinud, nii et sel aastal vastlapäevaliugu lasta ei saa. Küll aga jõuab sel vastlapäeval teie lauale kiri, mis tahab teid libedale teele viia. See kiri on mehelt, kes enda sõnul vigu ei tee. Eksimatus on suurepärane omadus, kui see tõesti ka tegelikkuses võimalik oleks. See on kiri mehelt, kes oma vabariigi aastapäevale eelnenud kõnes, kus ka teile saadetava kirja saatmispäeva välja hõikas, ei maininud sõnagagi kultuuri, kui oma üheksale valitsemisaastale tagasi vaatas. See mees on peaminister.

Arvustamisel
Guy Debord’i „Vaatemänguühiskond”
„Miina Härma 150”
Dokumentaalfilmid „Heinz Valk” ja „EuroEufooria”
Näitused „Parool: graafika” ja „Graafika resonants”
Katrina Kalda „Jumalate aritmeetika”
Rakvere Teatri „Siseturism” ja „Tähelaev”

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht