Loodav sihtasutus hakkab terviklikult arendama Narva linnust ja bastione

Sirp

Vabariigi Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks kultuuriministri esitatud ettepaneku asutada koos Narva linnaga sihtasutus Narva Muuseum. Sihtasutus hakkab haldama seni üksnes Narva linnale kuulunud Hermanni linnust ja bastione.

Kultuuriminister Rein Langi sõnul on tekkinud selge vajadus Hermanni linnuse ja bastionide kompleksseks väljaarendamiseks, kuid Narva linnal üksi puudub võimekus sellist ajaloolist objekti hallata.

„Seepärast tegime Narva linnale ettepaneku luua riigiga ühine sihtasutus, mille ülesandeks saab linnuse ja bastionide kordategemine ja köitva külastuskeskkonna loomine. Eeldame, et linnapoolne rahastamine jätkub vähemasti senises mahus ning sellele lisanduv kultuuriministeeriumi eraldatav tegevustoetus peaks kindlustama unikaalse ajaloo- ja arhitektuurimälestise säilimise ning tervikliku arengu. Ühtlasi loodame loodava sihtasutusega lahendada ka ajalooliste Riigiküla kalmistute korrastamise“, selgitas minister Lang.

Sihtasutuse kuueliikmelisse nõukokku hakkab kuuluma kolm riigi ja kolm Narva linna esindajat. Nõukogu ülesanne on kavandada sihtasutuse tegevust, korraldada juhtimist ja teostada järelevalvet sihtasutuse tegevuse üle. Asutuse igapäevase tegevuse eest vastutab juhatus.

Sihtasutusel on võrreldes riigi- ja munitsipaalmuuseumiga avaramad võimalused omatulude teenimiseks, seda kinnitavad juba praegu sihtasutustena tegutsevate endiste riigiasutuste kogemused. Samuti on plaanis taotleda Narva linnuse ja bastionide korrastamiseks toetust ka Euroopa Liidu tõukefondidest, mille uus periood algab 2014. aastal ning avada uus püsiekspositsioon.

Narva linn annab sihtasutusele üle seni Narva muuseumi kasutuses olnud kümme kinnistut ning muud vara.


Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht