Lõppes suurejooneline koostööprojekt „Muusikasillad“.

Sirp

Eile Kohtla-Järve Kultuurimajas toimunud galakontser oli kolmandas üritus pooleteist kuud kestnud koostööprojektis „Muusikasillad“ ja loogiliseks jätkuks Pille Lille Muusikute Fondi (PLMF) mitmeaastasele järjepidevale tööle, lõimimaks meie eesti- ja venekeelset elanikkonda muusika ning koosloomise abil. Eelmised olid 1. aprillil Tallinnas Vene Kultuurikeskuses täissaalile antud üliedukas esimene kontsert, mida korrati 29. aprillil Narva kultuurimajas Rugodiv.

Tänu projektile said kokku 150 laulu-, pillimängu- ja tantsuhuvilist Tallinnast, Narvast, Narva-Jõesuust ja Ahtmest. Kohtla-Järvel astus lavale seitse kollektiivi: naiskoor Viva Musica, ansamblid Zlatõje Gorõ ja Iris Tallinnast, rahvatantsuansambel Narva ja ansambel Sudaruška Narvast, tantsuansambel Kullerkupp Narva-Jõesuust ja vokaalansambel Retšenka Ahtmest. Solistidena tegid kaasa sopran Monika Helme, tšellist Andreas Lend, klarnetist Madis Kari ja klaveril Piia Paemurru.

Koostööprojekt „Muusikasillad“ viidi ellu Euroopa Kolmandate Riikide Kodanike Integreerimise Fondi, Kultuuriministeeriumi ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed toetusel. Projekti raames korraldati osalejatele kahepäevalised tihedad perioodid, mis sisaldavad seminare, töötube, meistriklasse, ühisüritusi ja koostegevusi. Kontsertidele oli vaba sissepääs. PLMFi siiras usk muusika positiivsest mõjust inimestele ei ole hääbunud, projekti tulemusel loodame tugevdada oma võrgustikku Ida-Virumaal ning seeläbi leida võimalusi stabiilsemaks koostööks eesti- ja vene juurtega muusikute vahel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht