Maarjamaalt Euroopasse

Kontserdiagentuur Corelli Music kutsub 10. juubelihooajal kuulama kauneid kontserte imelistes arhitektuuripärlites. Järgmisel nädalal jätkuv tihe muusikasuvi viib juuni-juuli sumedatel suveõhtutel kauni muusikaga kontserte mõisatesse-lossidesse üle terve Maarjamaa, aga ka Viini lähistele Rohrau lossi Austrias.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Valgete ööde eksklusiivkontsert Maardu mõisa muusikasalongis 26. juunil tutvustab kava, mida Corelli Consort on palutud esitama Viini lähedal asuvas uhkes Rohrau lossis, kus heliloojatest vendade Haydnite sünnikodus toimub 27.–29. juunil juba 11. korda mainekas Haydni festival. Corelli kroonijuveel, heategevuslik kontserdisari „Eesti mõisad” saab sel suvel teoks 16. korda järjest. Mõisakontserdid 16.–20. juulil Loona, Raikküla ja Õisu mõisas ning Kukruse Polaarmõisas tutvustavad põnevat ajaloolist harfi, mis arvatavalt pärineb Loona mõisast Saaremaal. Tänavu lähevad publiku ja metseenide sihtannetused TÜ Kliinikumi Lastefondile, et toetada raske puudega laste vanemate abistamiseks vajaliku kolmanda hoiukodu rajamist Ida-Virumaale, puuetega laste tugikeskusse Päikesekiir Jõhvis.
Mõisad-lossid on Corelli meeliskohad kontsertide korraldamiseks, kus muusika esitusega liitub palju lisaväärtusi ka ajaloo ja arhitektuuri vallast. Tulevikuplaanid lubavad jätkata Eesti muusikute tegevuse laiendamisega välisriikidesse, kus ju rikkalikult leidub veelgi suurjoonelisemaid mõisaid, losse ja paleesid. Juuni lõpus Maardu mõisast Rohrau lossi liikuv Corelli Consordi kava on juba pikaajaline vahetusprojekt Austria muusikutega, mis saab jätku Viini muusikute vastukülastusega oktoobris. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aastaks 2018 on kavas laiendada selliseid vastastikku kasutoovaid muusikute vahetusprojekte nii Läti ehk ajaloolise Liivimaa kui ka Soome, Rootsi ja  Venemaa mõistesse-lossidesse.  Vastukülastustega rikastavad nende välisriikide muusikud oma loominguga Corelli festivale ja kontserdisarju, peatähelepanuga publikumenukale Toompea muusikasalongile, augusti lõpu pärlile ehk festivalile „Tallinna tornid” ning kogu pika pühadeaja kestvale jõulumuusika festivalile „Kirikupühad Maarjamaal”.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht