Mäluasutused kutsuvad kaasa lööma digitalgudel

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

2.-10. maini toimuvad taas Eesti mäluasutuste digitalgud, milles kõik soovijad saavad aidata tuvastada vanu fotosid.
Eesmärk on lisainfo saamine mäluasutustes hoiul olevate piltide kohta, et järgmistel huvilistel oleks neid kergem leida ja kasutada.
Talgud toimuvad Facebooki keskkonnas (Facebook.com/digitalgud), kus vabatahtlikel kaasalööjatel on võimalik lehitseda Eesti mäluasutuste kogudest valitud ja talgulehele laaditud fotosid, mida on tänavu sadakond.
„Muusika-aasta puhul keskendume tänavu fotodele, mis kajastavad muusikakollektiivide, ansamblite, laulupidude, muusikasündmuste ja muusikutega seotud sündmusi. Mõned fotod pole otseselt seotud muusikaga, aga on lihtsalt huvitavad leiud,“ ütles talgukoordinaator Riina Tammai.
Digitalgud algavad samal ajal üle-eestiliste „Teeme ära“ talgutega ning selles osalevad muuseumid, raamatukogud ja arhiivid üle Eesti.
Tänavu neljandat korda toimuvatele talgutele saatsid fotosid Eesti Rahva Muuseum, Ajaloomuuseum, Teatri- ja Muusikamuuseum, Meremuuseum, Raudtee- ja Sidemuuseum, Põllumajandusmuuseum, Mahtra Talurahvamuuseum, Sillaotsa Talumuuseum, Hiiumaa Muuseum, Rahvusraamatukogu, Rahvusarhiiv, Rahvusarhiivi filmiarhiiv, Kirjandusmuuseumi rahvaluulearhiiv ja Tallinna Linnaarhiiv.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht