Mustamäe Maarja Magdaleena kiriku arhitektuurivõistluse võitjad kuulutatakse välja

Mustamäe Maarja Magdaleena kiriku arhitektuurivõistlus lõpeb võidutööde märgusõnadele vastavate ümbrikute avamisega ja võitjate väljakuulutamisega 28. augustil kell 18.00 Tallinna Jaani kirikus toimuva heategevuskontserdi raames.

Žürii valis võistlustööde hulgast välja neli preemialaureaati. Premeeritavate ideekavandite märgusõnad tähestikulises järjekorras on FIAT LUX (ilma hüüumärgita), NIMROD, TEE ning ÕHUKE KOHT.

Maarja Magdaleena kiriku arhitektuurivõistlusele, mille eesmärgiks oli leida Mustamäel Kiili tänava krundile kavandatavale kirikukompleksile parim arhitektuurne lahendus, laekus tähtajaks 31 võistlustööd.

Žürii sõnul oli tunda, et arhitektuurivõistluse ülesanne oli väga keeruline nii kaasaegse sakraalhoone tähenduse kui krundi ja ruumiprogrammiliste tingimuste tõttu, sest võistlustööde hulgas ei leidunud ühtegi tööd, mille puhul kõik nõutud aspektid oleksid olnud võrdselt suurepärased. Seetõttu seisab žürii sõnul võidutöö autoritel ees tihe koostöö tellijaga, et saavutada parim võimalik tulemus.

Lisaks eelpool nimetatud märgusõnadega võidutöödele otsustas Mustamäe linnaosa omalt poolt tunnustada veel kolme võistlustööd märgusõnade all SANDLIPUU ÕIS, DIO ja KIRIKU ALLEE. „Need kolm hea ideega põnevat hoonet sobiksid perspektiivis Mustamäele väga hästi,“ leidis Mustamäe linnaosa vanem Helle Kalda.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht