Muusikaettevõtjad asutasid ettevõtlust edendava organisatsiooni MUSIC ESTONIA

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

23 muusikaettevõtjat asutasid ühise organisatsiooni MTÜ Music Estonia, mille eesmärgiks on suurendada Eesti muusikaettevõtete konkurentsivõimet nii Eestis kui rahvusvaheliselt. Organisatsioon on avatud kõigile Eesti muusikat või muusikatooteid esindavatele ettevõtetele.

Organisatsiooni tegevjuhiks valitud Virgo Sillamaa sõnul plaanib Music Estonia töötada edasi senini tulemust toonud tegevustega, koondades organisatsioonis tegijate pädevused. “Eesti muusikale on tekkinud laiem rahvusvaheline kandepind, seega on aeg luua ühine fookus ning koondada edusammud-pingutused ühtselt tajutava brändi ja kommunikatsiooniloogika alla. Olulised arengud ja ettevõtmised on olnud nii Tallinn Music Weeki aastaringne rahvusvaheline tegevus, kui Eesti Muusika Arenduskeskuses ellu viidud rahvusvahelised initsiatiivid, muusikamänedžeride koolitus ning muusikamänedžere koondava MMF (Music Managers Forum) Eesti loomine. Tunneme, et aeg on küps järgmiseks etapiks,” lisab Sillamaa.

Muusikaettevõtja ning Music Estonia juhatuse liige Tiina Jokinen (ERP) lisab: “Juba pikemat aega on mulle tundunud, et muusika-alane ettevõtjaskond täpselt nagu igas muuski vallas (näiteks turisminduses, hotellinduses jne.) vajab tugevat esindusorganisatsiooni, kelle häält võtaks kuulda ka seadusandja. Nimetagem seda siis loovettevõtluse tööandjate liiduks, kes oleks abiks ka üldisemat laadi probleemide lahendamisel, mis tänini suuresti igaühe isiklik väike mure on olnud. Areng käib faaside kaupa ja ilmselt on hetkel see faas, mis vajab ühisemat tegutsemist kui 15 aastat tagasi.”

Music Estonia liikmeteks on muusikaettevõtjad, kes tegelevad Eesti muusika või muusikatoodete rahvusvahelise turustamisega sh. mänedžment-firmad, agentuurid, kirjastajad, produktsiooni- ning plaadifirmad. Strateegiliste partneritena nähakse aga kõiki olulisi valdkonna organisatsioone, kelle huvid ja eesmärgid kokku langevad.

Music Estonia (ME) põhitegevuste hulka kuuluvad Eesti muusikale ühtse turundusplatvormi loomine, rahvusvahelise kontaktibaasi laiendamine, Eesti muusikaettevõtete esindamine rahvusvahelistel suurüritustel, muusikaekspordi strateegia väljatöötamine ja elluviimine.

Music Estonia asutajaliikmed on:
Peeter Soovik (Seven Lights Management OÜ), Toomas Olljum (Made In Baltics OÜ), Natalie Mets (OÜ Soundsright Management), Helen Sildna (Musiccase OÜ), Virgo Sillamaa (Virgomusic OÜ), Kadri Voorand (Unforgiven OÜ), Karl Sirelpuu (Birdeye Entertainment OÜ), Madis Kari (HTS Travel Service OÜ), Tiina Jokinen (OÜ ERP), Rein Kutsar (Odd Hugo Music OÜ), Marje Lohuaru (Classical Sound OÜ), Svea Ideon-Marks (OÜ Estartist), Marti Tärn (Multikulti OÜ), Maarja Nuut (EstTradMusic OÜ), Joel-Rasmus Remmel (Nordic Waves OÜ), Kaspar Kalluste (Nu Beat OÜ), Kadri Sundja (Sundja, Sundja & Sundja OÜ), Tambet Mumma (Moonwalk OÜ), Tiit Kalluste (Kallmann Music OÜ), Terje Trochynskyi (OÜ Svjata Vatra), Sandra Sillamaa (MTÜ Folk Attack), Danel Pandre (Crunch Industry OÜ), Aare Tammesalu (MTÜ Loovüksus)
Organisatsiooni esimesse juhatuse koosseisu valiti Tiina Jokinen, Marje Lohuaru, Tambet Mumma, Toomas Olljum, Helen Sildna, Virgo Sillamaa, Marti Tärn, Kadri Voorand.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht