Muusikapäev tõi kuulajate ette üle 1600 esineja

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Rahvusvahelisel muusikapäeval tunnustati muusikuid ning korraldati rohkem kui 200 tasuta kontserti ja lisaprogrammid. Rahvusvaheline muusikapäev 1. oktoobril tõi publiku ette aukartustäratava hulga esinejaid ja tasuta kontserte. Muusika kõlas nii tavapärastes kontserdisaalides kui ka ebaharilikes paikades nagu ühistranspordis, tehastes, kontorites, meditsiiniasutustes ja mitmel pool mujal. Kokku astus kuulajate ette enam kui 1600 esinejat, kelle seas olid nii Eesti professionaalsed tipp-kollektiivid ja muusikuid kui ka muusikaõppurid ja koorilauljad. Muusikapäev oli tänavuse muusika-aasta üks tähtsündmusi, millele juhtis tähelepanu ka kultuuriminister Indrek Saar, kutsudes inimesi üles kuulama ja avastama enda jaoks midagi uut Eesti muusikast ja muusikutest.
Ühe päeva jooksul kõlas 235 tasuta kontserti. Muusikapäev sai alguse juba varavalges, kui esimesed kontserdid algasid hommikul kell 6.45. Päevale pani punkti kell 19 alanud muusikapreemiate tseremoonia, mida huvilisted said jälgida ERRi otseülekannete vahendusel. Kokku sai sel päeval nautida elavat muusikat ligi sada tundi.
Eesti Muusikanõukogu president Peep Lassmann jäi toimunuga rahule: „Muusikapäeva toimkond ja kõik esinejad on saanud hakkama millegagi, mida on raske ületada nii mahult kui ka kunstiliselt tasemelt. Olen kindel, et tuhanded inimesed said ühe vahetu muusikalise elamuse võrra rikkamaks.”.
Projektijuht Marili Jõgi peab tänavust muusikapäeva õnnestunuks, ent sihid järgmiseks aastaks on juba silme ees. „Muusikapäev on haruldane ning äärmiselt võimalusterohke ettevõtmine, millel on sügav eesmärk. On hea meel tunda, et muusikapäev hakkab meie kultuuriruumis oma kohta leidma ning sellest hakkab kujunema omaette märk. Viise, kuidas tõsta inimeste teadlikkust muusikakultuurist on palju ning nii heade partnerite ja muusikutega koostöös on vaid suur rõõm selle nimel pingutada.“
Muusikapäev on heatahte projekt, kus muusika tutvustamise eesmärgil ühinevad muusikud ja kontserdipaigad vabatahtlikkuse alusel. Lisainfot leiab Muusikapäeva kodulehelt www.muusikapäev.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht