Öös on eesti keelt – 15. novembril tuleb keelenõuandeöö

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Öös on eesti keelt – 15. novembril tuleb keelenõuandeöö Eesti Keele Instituudis toimub 15 . novembril kl 19–22 keelenõuandeöö, mida kantakse üle Postimehe veebis. Veebiülekanne tehakse keelenõuandetoast ja kõigil huvilistel on võimalik esitada telefoni või e-kirja teel küsimusi, millele sealsamas vastatakse.
Keelenõuandeöö esimeses tunnis, mis algab kl 19, räägitakse keelenõuandest ja selle ajaloost, usutletakse staažikaid keelenõuandjaid ning arutletakse, kuidas mõjutab inglise keel eesti keelt. Kl 20 algavas tunnis on teemadeks keelenõuveebi tutvustus, uued sõnad, sõnamoodustus, kantseliit ning nimed. Viimases tunnis, mis algab kl 21, räägitakse keelenõuandest naabermaades ja tulevikukavadest, õigekeelsussõnaraamatust ja -käsiraamatust, võõrsõnade leksikoni arenduskavadest, selgest keelest ja eurokeelehooldest ning lõpus instituudi töödest ja tegemistest.
„Veebiülekanne pakub võimaluse tutvuda keelenõuande köögipoolega, näha neid inimesi, kes päevast päeva seda tööd teevad. Tasuta keelenõuanne on vaid üks osa Eesti Keele Instituudi avalikest teenustest, kuid hästi nähtav ja seepärast on meile oluline kasutajate arvamus,“ ütles Eesti Keele Instituudi direktor Tõnu Tender.
Korrapärane keelenõuanne seati instituudis sisse 12. augustil 1966, mil hakati nõuandeid kirja panema. Keelenõuanne tähistab tänavu 50.
sünnipäeva. Keelenõuannete andmebaasis on üle 160 000 kirje, mis hõlmavad nõuandeid alates 1991. aastast. Keskmine koormus on keelenõuandes 30 telefonikõnet ja 15 meiliküsimust päevas, aastas vastavalt 6000 kõnet ja 3000 meili. Ilmub ka raamatusari „Keelenõuanne soovitab“, millest on valminud viis raamatut. Eesti Keele Instituudi e-keelenõu ja tasuta keelenõuanne võitis 2015. aasta keeleteokonkursil peaauhinna.
Keelenõuande telefonil  631 3731 vastatakse tööpäeviti kl 9-12 ja 13-17.
Keelenõu saab ka meili teel (küsimise vorm leheküljel keelabi.eki.ee).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht