Performance sõbra eest – lõpuni

Laupäeval, 17. augustil kell 20.00 toimub Kultuurikatla Aias TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna praeguste ja endiste üliõpilaste performance-lavastus „Rublik“.

„Rublik“ on performatiivsetest mängudest ja tehnilistest eksperimentidest kokku põimitud lavastus, mis püüab leida alternatiivseid teid publikuga suhtlemiseks. Lavastusmeeskond proovib kombineerida performance’it ja klassikalist teatrit, luues midagi, mis ei määri riideid ega aja haigutama.

Varasemate kahe etenduse põhjal võib väita, et ükski vaataja ei lahkunud saalist tavapärase garderoobi lippava teatrikülastajana. See, milline emotsioon külastajat koju minnes valdab, on suuresti tema enda kätes. „Rubliku“ meeskond lubab end kasutada vahendina selle emotsiooni saavutamiseks.

Viljandis õppivad või juba lõpetanud noored kunstnikud kutsus kokku lavastaja Siim Maaten. „Ühendasin multimeedia-, valguskunsti-, lavastuskorralduse-, kultuurikorralduse-, dekoraator-butafoori-, tantsu- ja teatri eriala tudengid, et teha lavastus, mis nende endi loomingulise mõtlemise piire nihutaks. Üheks lähteülesandeks oli küsimus: mida mina ise tahaksin laval näha,“ sõnas Maaten.

Meeskonda kuuluvad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide ja kultuurikorralduse tudengid Lauri Urb, Ivar Piterskihh, Triin Reilson, Gerda Sülla, Elise Nigul, Artur Linnus, Siim Saarsen ja sel suvel etenduskunstide osakonna teatrikunsti eriala lõpetanud Imre Õunapuu, Kristian Põldma (Teater Ugala), Siim Maaten ning tantsukunsti eriala lõpetanud Evelyn Uisk.

Meeldejääva elamuse tagamiseks on publiku hulk ühel etendusel piiratud 50 külastajani. Etendusi on kokku kuus, kõigil algusajaks 20.00. Etendused toimuvad 17., 21., 22., 23., 24. ja 25. augustil 2013 Kultuurikatla Aias, Kalasadama 6 Tallinn.

Lisainfo:

https://www.facebook.com/KultuurikatlaAed?fref=ts

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht