PÖFF avalikustas kolme võistlusprogrammi filmid

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

14. novembril algava 18. Pimedate Ööde Filmifestivali Eesti filmi auhinnale kandideerib viis ning Tridensi Läänemere- ja Põhjamaade debüütfilmide ning Põhja-Ameerika filmide võistlusprogrammis mõlemas kümme filmi. PÖFFi rahvusvahelise võistlusprogrammi filmid avalikustatakse novembri alguses.
Parim Eesti täispikk mängufilm saab Tridensilt stipendiumi väärtuses 3200 eurot. Esmakordselt antakse PÖFFi raames tänavu välja ka Eesti-Poola filminäitleja ja laulja Bruno Oja nimeline auhind parimale noorele Eesti filminäitlejale. “Stipendium parimale noorele filminäitlejale antakse välja legendaarse Poola näitleja Daniel Olbrychski initsiatiivil. Bruno Oja fond jääb tegutsema PÖFFi raames ning annab noore filminäitleja auhinda välja iga-aastaselt,” kinnitas PÖFFi direktor Tiina Lokk.
Eesti filmi auhinnale kandideerivaid filme hindab žürii koosseisus dr Martin Botha (Lõuna-Aafrika Vabariik), Zaza Urushadze (Georgia) ja Anu Veermäe-Kaldra (Eesti).
Eesti filmi auhinnale kandideerivad:
“Risttuules” (Eesti, rež. Martti Helde)
“Kirsitubakas” (Eesti, rež. Andres Maimik & Katrin Maimik)
“Ma ei tule tagasi” (Eesti-Venemaa-Kasahstan-Soome-Valgevene, rež. Ilmar Raag)
“Väikelinna detektiivid ja Valge Daami saladus” (Eesti, rež. Rene Vilbre)
“Maastik mitme kuuga” (Eesti, rež. Jaan Toomik)
Kaks aastat tagasi muutis PÖFF Baltimaade võistlusprogrammi kogu Läänemere- ja Põhjamaade regiooni hõlmavaks debüütfilmide võistlusprogrammiks. “Kahe eelmise aasta kogemus kinnitab, et see samm on end igati õigustanud. Kümme tänavu võistlusprogrammis olevat filmi moodustavad paremiku ühest regioonist – huvitav on seejuures jälgida meie oma “Kirsitubaka” käekäiku kogu regiooni kontekstis,” rääkis Lokk.
“Võistlusprogrammi üks omanäolisemaid teoseid on Läti film “Mees oranžis jakis” – harukordse atmosfääriga õudusfilm, mille sarnaseid meie regioonis tihti ei tehta. Žanriliselt on tähelepanuväärne aga mängu- ja dokumentaalfilme ühendav “Doominoefekt”,” tõi Lokk kaks näidet võistlusprogrammist.
Tridensi Läänemere- ja Põhjamaade debüütfilmide võistlusprogrammi parima filmi valib rahvusvaheline žürii koosseisus dr Martin Botha (Lõuna-Aafrika Vabariik), Zaza Urushadze (Georgia) ja Anu Veermäe-Kaldra (Eesti). Võidufilmile on Tridens pannud välja 5000 euro suuruse stipendiumi ning parimat operaatoritööd premeeritakse 1000 eurose stipendiumiga.

Tridensi Läänemere- ja Põhjamaade debüütfilmide võistlusprogramm:
“Maailmade vahel” / “Inbetween Worlds” (Saksamaa, rež. Feo Aladag)
“Doominoefekt” / “Domino Effect” (Poola-Saksamaa, rež. Elwira Niewira & Pjotr Rosolowski)
“Kirsitubakas” / “Cherry Tobacco” (Eesti, rež. Andres Maimik & Katrin Maimik)
“Mälukaotus” / “Amnesia” (Norra, rež. Nini Bull Robsahm)
“Elu akvaariumis” / “Life in a fishbowl” (Island-Tšehhi, rež. Baldvin Z)
“Mis mu nimi on” / “Name me” (Venemaa, rež. Nigina Sayoffalaejeva)
“Mees oranžis jakis” / “The Man in the Orange Jacket” (Läti, rež. Aik Karapetian)
“Vaikne möire” / “The Quiet Roar (Rootsi-Norra, rež. Henrik Hellström)
“Nad on põgenenud” / “They Have Escaped” (Soome, rež. Jukka-Pekka Valkeapää)
“Kui loomad näevad und” / “When Animals Dream” (Taani, rež. Jonas Alexander Arnby)
Viimase aasta parimad Põhja-Ameerika indie-filmid on koondatud Põhja-Ameerika filmide võistlusprogrammi. Seekordses programmis võtavad omavahel mõõtu kümme USA ja Kanada filmi, mis ületavad nii žanri kui ka keelepiire.
“Tänavune Põhja-Ameerika võistlusprogramm on hea näide Kanada ja USA piiritust talendibaasist. Üks ehe näide sellest on režissöör Maxime Giroux “Felix ja Meira”, mis jutustab loo naisest, kes tehes seda, mida teised temalt ootavad, on omadega ootamatult lõksu sattunud,” kirjeldas Lokk.
Võistlusprogrammis saab näha ka rahvusvahelist esilinastust – režissöör Vladan Nikolici filmi “Ahvatlus”. “See tõestisündinud lugudel põhinev film toob näitlejate ja režissööri koostöös improvisatsioonide käigus vaatajani viie erineva naise lood, mis ühel hetkel ajas kokku jooksevad,” rääkis Lokk.
Põhja-Ameerika indie-filmide konkursi žüriisse kuuluvad Judy Ahn (Lõuna-Korea), Yohann Comte (Prantsusmaa) ja Kristjan Kongo (Eesti).

Põhja-Ameerika filmide võistlusprogramm:
“Ahvatlus” / “Allure” (USA, rež. Vladan Nikolic)
„Külm juuli“ / „Cold in July“ (USA, rež. Jim Mickle)
„Felix ja Meira“ / „Felix and Meira“ (Kanada, rež. Maxime Giroux)
„Alguspunkt“ / „I Origins“ (USA, rež. Mike Cahill)
„Emme“ / „Mommy“ (Kanada, rež. Xavier Dolan)
„Laps mis laps“ / Obvious Child“ (USA, rež. Gillian Robespierre)
„Kevad“ / „Spring“ (USA, rež. Justin Benson & Aaron Moorhead)
„Maga hästi Nicole“ / „Tu dors Nicole“ (Kanada, rež. Stephane Lafleur)
„Whiplash“ / „Whiplash“ (USA, rež. Damien Chazelle)
„Metsik“ / „Wild“ (USA, rež. Jean Marc Vallee)
18. Pimedate Ööde Filmifestivali rahvusvaheline võistlusprogramm avalikustatakse novembri alguses. Rahvusvahelise võistlusprogrammi grand prix-ga parimale filmile kaasneb 10 000 eurot Tallinna linnalt.

Rahvusvaheline Produtsentide Liitude Föderatsioon FIAPF kinnitas Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali alates 2014. aastast temaatiliselt ja geograafiliselt piiramata võistlusprogrammi koostamise õigusega festivalide hulka. Kokku on sellise õigusega festivale maailmas 15. Euroopa Liidu põhja- ja idaosa mõjukaim filmifestival toimub 14.-30. november. PÖFFi piletite eelmüük algab 07. novembril kõigis Piletilevi müügikohtades.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht