Raamatukoguhoidjate suurfoorum Pärnus

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Esmaspäeval, 20. mail koguneb ligi 200 raamatukoguhoidjat X kongressile „Vali raamatukogu!“, et teha kokkuvõte kahe kongressi vahel toimunud arengust, arutada tulevikuvisioonide üle ning mõtiskleda raamatukogu rolli üle ühiskonnas.

Avaistungil käsitleb Riigikogu kultuurikomisjoni liige Jaak Allik raamatukogude positsiooni Eesti riigi kultuuripoliitikas, TA uurija-professor Tartu Ülikoolis Rein Ahas vaatleb viimastel aastakümnetel toimunud olulisi muutusi rahvastiku ja töökohtade paiknemises, tõdedes, et need protsessid toimuvad üsna sarnaselt maailma erinevates piirkondades ning ka Eesti pole siin erand. Tartu Ülikooli õppeprorektor Martin Hallik pakub välja mudeli teadusraamatukogude tulevikust.

XXI sajandi raamatukogu on eelkõige avalik ruum ja sotsiaalne kohtumispaik ning seda aspekti käsitletakse mitmetes ettekannetes, kus selgub, et ülikoolide raamatukogude keskkonnal on määrav osa Eesti tulevikuotsustajate vaimsuse ja hoiakute kujundamisel, rahvaraamatukogude roll on muutunud ning ei kätke endas pelgalt kõigile tuntud lugemistuba ja rahvusraamatukogu on avatud kõigile.

Kongressi teisel päeval tutvustavad raamatukoguhoidjad uusi arendusi, innovaatilisi IT-lahendusi ning jagavad kolleegidega huvitavaid kogemusi.

Raamatukoguhoidjate X kongressi avamine toimub Pärnu konverentsihotellis Strand 20. mail kell 11.00.

Kongressi korraldab Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing koostöös Pärnu Keskraamatukoguga ning seda toetavad Kultuuriministeerium ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht