Rahvusarhiiv loob vabatahtlike abiga andmebaasi kõikidest Vabadussõjas osalenud sõduritest

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Rahvusarhiiv avab täna Vabadussõjale pühendatud ühisloome keskkonna, mille eesmärgiks on vabatahtlike abiga luua andmebaas kõikidest Vabadussõjas osalenud sõduritest
Pea igal eestlasel on mõni esivanem või pereliige, kes osales Vabadussõjas ja panustas sellega oma riigi tekkimisse. Üldist nimekirja Rahvaväe või Kaitse Liidu ridadesse kuulunud meestest aga olemas ei ole. Nendest paljude kohta on ka arhiivist andmete leidmine raske, kuna puuduvad viited, mis aitaks leida õiget dokumenti.

Rahvusarhiiv on nüüd diginud ja Internetis kättesaadavaks muutnud suure hulga säilikuid Vabadussõjas osalenud sõdurite andmetega. Vabatahtlike abiga muudame need materjalid otsitavaks ja loome andmebaasi sõjas osalenud sõduritest koos viidetega originaaldokumentidele. Selle tulemusena tekib tööriist, mida saab kasutada nii Vabadussõja ajaloo uurimisel kui perekonnalooga tegelemisel.
Tegu on järjekorras neljanda Rahvusarhiivi ühisloome projektiga. Varasemad puudutasid eestlasi I maailmasõjas, Tartu rahvaloendust aastast 1867 ning vallakohtute rikkalikku dokumendipärandit.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht