Rahvusvaheline fotograafia töötuba “Kaasaegsed autoportreed” Narvas

Reedel, 26. juulil esitletakse Narvas näitusena rahvusvahelise fotograafia-alase töötoa “Kaasaegsed autoportreed” tulemusi. Töötoas osalevad lisaks kohalikele noortele kunstitudengid Soomest, Iirimaalt, Rootsist ja Lätist.

Rahvusvahelise töötoa peakorraldaja on Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakond ja juhendajad fotokunstnikud ja õppejõud Marge Monko, Laura Toots ning Läti fotokunstnik Iveta Vaivode. Töötoas loodud teosed avalikustatakse Narva kolledži õppehoones.

“Narva linn on tuntud põneva ajaloo ja soodsa asukoha poolest, ent kunsti-ja kultuurivahetus teiste Eesti regioonidega on siiani olnud pigem tagasihoidlik. Kavandatav töötuba võimaldab kunstiakadeemiate tudengitel tutvuda sealse linnakeskkonna ja eluoluga, Narvast pärit õpilased aga saavad omandada uusi oskusi töötoas, mida juhendavad professionaalsed kunstnikud ja õppejõud, ” selgitas EKA fotograafia dotsent Marge Monko.

Iveta Vaivode poolt juhendatud kursus keskendub autoportreede abil kohalikule sotsiaalsele ja kultuurilisele kontekstile ning geograafilisele eripärale Narvas.

Kursus leiab aset rahvusvahelise projekti Contemporary Self-Portraits (“Kaasaegsed autoportreed”) raames, mida toetab Euroopa Kultuurifond ja mille eesmärgiks on tekitada läbi autoportreede pildistamise rahvusvahelist dialoogi ning piirideülest koostööd kunstnike-, tudengite- ning erinevate Euroopa maade vahel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht